Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

LG V30: Sekundárny displej má nahradiť softvérová výbava

Novinka bude predstavená ešte na sklonku tohto mesiaca.

Z rôznych zdrojov prichádzajú stále nové neoficiálne správy potvrdzujúce, že chystaný LG V30 naozaj nedostane sekundárny displej. Hoci ním disponovali predchádzajúce modely V20 aj V10.

Najnovšia správa, ktorú publikoval web Androidauthority.com, však ide ešte ďalej. Tvrdí, že síce LG V30 naozaj nedostane sekundárny displej, no jeho absencia bude „vykúpená“ rôznymi softvérovými vylepšeniami.

Spomína sa predovšetkým takzvaný „plávajúci panel“ – nie je predbežne jasné, akú bude mať podobu. Malo by však ísť o špeciálny prvok systému, ktorý umožní rýchly prístup k dôležitým funkciám a tiež bude zrejme plniť nejaké informačné úlohy.

Priestor pre podobný prvok by tu mal byť. Displej totiž má byť 6-palcový s rozlíšením QHD+, pričom pôjde o takzvaný FullVision s pomerom strán 18:9 – podobne ako v prípade LG G6. Displej bude navyše Super AMOLED a nie LCD.

Test LG G6: Výborne použiteľný smartfón
Test LG G6: Výborne použiteľný smartfón

Top smartfón s množstvom predností, ale kontroverzným minuloročným hardvérom.

Za pozornosť má stáť aj duálny fotoaparát so svetelnosťou f/1.6, natívna podpora pre HDR 10 aj Google Daydream a telefón má byť silný aj po audio stránke. V útrobách nemajú chýbať výkonné komponenty, vrátane Snapdragon 835. V30 má mať aj zvýšenú odolnosť voči prachu a vode (stupeň krytia IP68).

Predstavenie telefónu je naplánované na 31. augusta – v rámci konania veľtrhu IFA 2017.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.