Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Chystaný Xiaomi Mi 6C: Nevšedný čipset, duálny fotoaparát

Novinka by mala využívať čipset Surge S2.

Čínska firma Xiaomi podľa dostupných správ pracuje na príchode ďalšieho smartfónu, ktorý bude využívať čipset z jej vlastnej dielne.

V tomto smere tak nadviaže na model Mi 5c, ktorý bol predstavený s čipsetom Surge S1 „pod kapotou“. Na tému upozorňujú Phonearena.com či Gizmochina.com.

zdroj: ithome.com zdroj: ithome.com

Tentoraz však pôjde o vylepšenú verziu čipsetu s označením Surge S2. Pôjde o osemjadrový čipset, ktorého štvorica procesorových jadier A73 by mala byť taktovaná na frekvencii 2,2 GHz a ďalšia štvorica A53 na 1,8 GHz.

Zatiaľ čo Surge S1 bol postavený na 28nm výrobnom procese, Surge S2 bude využívať už vylepšený 16nm výrobný proces. K tomu sa pridáva Mali G71MP8 GPU. Čipset pritom podporuje UFS 2.1 pri flash pamätiach aj LPDDR4 RAM. Výkonovo by údajne mal byť niekde na úrovni Kirin 960.

zdroj: ithome.com zdroj: ithome.com

Spomína sa tiež 2,5D zakrivené sklo (zrejme zhruba 5,15-palcového) displeja aj duálny fotoaparát na zadnej strane - hlavný bude 12-megapixelový senzor Sony IMX386, sekundárny má byť 5-megapixelový. Možno však napokon pôjde o dvojicu 12-megapixelových senzorov, podobne ako u Mi 6.

Xiaomi Mi 6 je realitou: Snapdragon 835 či 6 GB RAM
Xiaomi Mi 6 je realitou: Snapdragon 835 či 6 GB RAM

Novinka od Xiaomi zároveň prináša napríklad duálny fotoaparát.

Xiaomi Mi 6C má ďalej ponúknuť 4 GB RAM a 64 GB flashu alebo kombináciu 6 GB RAM a 128 GB flashu. Podľa všetkého bude o niečo drahší ako Mi 5C. Má byť uvedený „neskôr v tomto roku“, čiže môže ísť o október či možno o neskorší termín.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.