Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Výber z bankomatu mobilom umožňuje ďalšia banka

Používateľ môže poslať jednorazový kód cez SMS aj inej osobe. Cez NFC zaplatí už aj bez internetu.

VÚB banka rozšírila funkcionalitu mobilnej aplikácie Wave2Pay o možnosť výberu hotovosti z vlastných bankomatov. Využiť ju môžu klienti na platforme Android. Rovnakú možnosť už tri roky poskytuje konkurenčná Tatra banka. K dispozícii je aj na iOS a Windows Phone.

Aj pre neklienta cez SMS

VÚB upozornila, že pred využitím novinky si klienti musia skontrolovať limit pre výber cez mobilnú kartu. Bezplatne sa dá upraviť aj v internet bankingu.

Stiahnite si Wave2Pay

Android, (pre iOS nie je)

Pre výber hotovosti treba v hlavnom okne zvoliť ikonu ATM (bankomat), vybrať čiastku a stlačiť tlačidlo „Získať kód pre výber z bankomatu“. Kód sa zobrazí až po potvrdení PIN kódom aplikácie.

Čas na uskutočnenie transakcie je potom 60 sekúnd. Používateľ však môže umožniť výber aj inej osobe. Vtedy namiesto „Získať kód pre výber z bankomatu“ zvolí „Zdieľať kód pre výber z bankomatu“. Dostane ho cez SMS správu a nemusí byť klientom VÚB.

Pre výber hotovosti treba najskôr v hlavnom okne zvoliť ikonu ATM - Klient si zvolí predvolenú sumu alebo zadá vlastnú. Jednorazový kód môže poslať aj inej osobe cez SMS, ak vyberie tlačidlo „Zdieľať kód pre výber z bankomatu“ (zdroj: VÚB) Pre výber hotovosti treba najskôr v hlavnom okne zvoliť ikonu ATM - Klient si zvolí predvolenú sumu alebo zadá vlastnú. Jednorazový kód môže poslať aj inej osobe cez SMS, ak vyberie tlačidlo „Zdieľať kód pre výber z bankomatu“ (zdroj: VÚB)

Na bankomate nakoniec treba stlačiť dolné tlačidlo v pravom dolnom rohu a zadať vygenerovaný šesťmiestny kód.

Tatra banka má výber z bankomatu ako súčasť hlavnej aplikácie s rovnomenným názvom. Jednorazový kód v jej prípade platí od vygenerovania v mobilnej aplikácii až po výber alebo zrušenie a maximálne 20 minút. Na bankomate môže človek stlačiť akékoľvek tlačidlo.

NFC platba bez internetu

Aktualizácia aplikácie z dielne VÚB súčasne vylepšuje možnosť platieb cez bezkontaktnú technológiu NFC. Kým doteraz pre zaplatenie musel mať klient aktívne internetové pripojenie, po novom už funkcia pracuje aj offline.

Internet nevyžaduje ani Tatra banka, ktorá má na mobilné platenie aplikáciu MobilePay. Ostatné slovenské banky platby cez NFC neponúkajú.

Stiahnite si aplikáciu VÚB Wave2Pay pre Android. Verzie pre iné operačné systémy dostupné nie sú.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.