Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na Slovensku končí neznámy virtuálny operátor. Fungoval pod Telekomom

Operátor prepredával služby firmám, u koncových zákazníkov nebol známy.

Spoločnosť DH Telecom, ktorá má pôsobiť na Slovensku už od roku 2006, u nás končí. Firma zamierila do konkurzu na vlastnú žiadosť. Informáciu priniesli Hospodárske noviny.

Poskytovateľ mal prepredávať hlasové či dátové mobilné služby ďalším subjektom. Minúty či dáta pritom nakupoval od Slovak Telekomu. DH Telecom mal zameriavať na podnikateľov a firmy.

Finančné výsledky firmy sa podľa Finstat.sk výrazne menili – kým v roku 2012 dosahovali tržby iba 4,4 milióna eur, o rok na to už 36,1 milióna eur. V roku 2014 dokonca 47,1 milióna eur, minulý rok klesli na 1,7 milióna eur.

Ilustračná snímka (zdroj: Shutterstock.com) Ilustračná snímka (zdroj: Shutterstock.com)

Zisk DH Telecom mal byť ale aj počas najsilnejších rokov iba na úrovni niekoľkých desiatok tisíc eur, kým minulý rok sa hospodárenie dostalo do červených čísel. Strata predstavovala 3,4 milióna eur.

Operátori u nás

Slovensko má štyroch plnohodnotných (sieťových) operátorov – Telekom, Orange, O2 a 4ku. Štandardných virtuálnych poskytovateľov nemáme.

Tesco mobile reťazca Tesco z polovice vlastní O2, druhú má práve slovenská pobočka obchodného reťazca. Služby operátora poskytuje po technickej stránke priamo O2.

Samostatne sa prezentujú aj produkty Juro, ktorého prevádzkuje Telekom a FunFón od Orangeu. Oba názvy sú značkami pre jeden z produktov daných operátorov.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.