Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Asus Zenfone 4 Selfie a Selfie Pro: Rozsiahly únik potvrdil aj duálnu prednú kameru

Novinky od firmy Asus majú byť predstavené ešte tento mesiac.

Ešte pred samotným predstavením nových telefónov od firmy Asus sa objavil rozsiahly únik. Ponúka detailný pohľad na parametre aj dizajn chystaných noviniek z línie Zenfone 4. Konkrétne pôjde o Zenfone 4 Selfie a Zenfone 4 Selfie Pro. Na tému upozorňujú GSMArena.com či Gizmochina.com.

Pôvodný Zenfone Selfie sa pritom objavil v roku 2015, ponúkol aj 13-megapixelovú prednú kameru / fotoaparát. Teraz budeme mať k dispozícii ma prednej strane hneď dvojicu senzorov.

Zenfone 4 Selfie sa zároveň bude ponúkať v základnej alebo štandardnej verzii a high-endovom prevedení Pro.

Nový Zenfone 4 Selfie má podľa dostupných správ ponúknuť 5,5-palcový IPS displej s rozlíšením 720p, čo na dnešné pomery už nie je žiadna sláva. V útrobách nájdeme štvorjadrový čipset Snapdragon 430 (1,4 GHz), ktorý bude párovaný so 4 GB RAM a 64 GB flashu.

Zenfone 4 Selfie, zdroj: Androidpure.com Zenfone 4 Selfie, zdroj: Androidpure.com

Predná selfie kamera bude pozostávať z 20-megapixelového a sekundárneho 8-megapixelového senzora, využiť bude možné aj LED blesk. Sekundárny senzor bude zrejme zachytávať čiernobiele snímky a využijeme ho pri práci s hĺbkou či efektmi. Zadný fotoaparát bude 16-megapixelový.

Prítomný bude aj snímač odtlačkov prstov zabudovaný do predného tlačidla Home, spomína sa podpora pre dve SIM karty (cez dva SIM sloty), pamäťové karty microSD a batéria s kapacitou 3 000 mAh. Telefón má mať hrúbku 7,85 mm a hmotnosť 144 g. Orientačnú cenu možno očakávať na úrovni 300 eur.

Zenfone 4 Selfie Pro ponúkne síce tiež 5,5-palcový displej, ale tentoraz už pôjde o AMOLED s Full HD rozlíšením.

Zenfone 4 Selfie Pro, zdroj: Androidpure.com Zenfone 4 Selfie Pro, zdroj: Androidpure.com

Predná kamera bude pozostávať z 24-megapixelového a 5-megapixelového senzora, nebude chýbať ani LED blesk. A hoci zadný fotoaparát bude 16-megapixelový, možno bude využívať odlišný senzor.

Zenfone 4 Selfie Pro ďalej ponúkne 4 GB RAM, 64 GB flashu a čipset Snapdragon 625. Má mať hrúbku 7 mm a hmotnosť 145 g. Väčšina ďalších parametrov bude pritom rovnaká ako u základného modelu.

Zenfone 4 Selfie Pro, zdroj: Androidpure.com Zenfone 4 Selfie Pro, zdroj: Androidpure.com

Asus Zenfone 4 Selfie Pro by sa mal ponúkať v červenom aj zlatom farebnom prevedení, cenu možno očakávať niekde na úrovni 400 eur.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.