Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vlajková loď LG V30 má pútať pozornosť aj fotoaparátom

Vďaka nízkemu clonovému číslu prepustí objektív viac svetla a výrobca sľubuje kvalitné fotky.

Spoločnosť LG potvrdila ďalší zaujímavý detail ohľadne jej chystaného telefónu V30.

Najnovšie prezradila, že zadný fotoaparát modelu V30 bude mať clonové číslo až f/1.6, čím bude prvým na poli smartfónov, píše web Android Authority.

Mobil tak prekoná aj rivalov ako Samsung Galaxy S8 s clonou f/1.7 či HTC U11 s rovnakou clonou. Typicky platí, že čím nižšia clona, tým viac svetla objektív prepustí a zhotoví tak teoreticky lepšie snímky.

Objektív LG V30 má prispieť k vernému podaniu farieb na fotkách (zdroj: Android Authority.com) Objektív LG V30 má prispieť k vernému podaniu farieb na fotkách (zdroj: Android Authority.com)

V prípade V30 výrobca tvrdí, že objektív prepustí na senzor až o 25 percent viac svetla v porovnaní s objektívmi s clonou f/1.8. Fotoaparát bude tiež disponovať laserovým zaostrovaním a optickou i elektronickou stabilizáciou obrazu.

Fotky ako z ateliéru

Objektív nemá byť plastový, ale sklenený a LG ho konkrétne označuje ako Crystal Clear Lens. Spoločnosť vďaka nemu sľubuje lepšie podanie farieb na fotkách. Vyššiu kvalitu majú mať aj širokouhlé fotky v porovnaní s predošlým modelom V20.

Inovácie sa budú týkať aj softvéru, vďaka ktorému sa kvalita fotiek má zlepšiť a používatelia dostanú do rúk podrobnejšie možnosti manuálnych nastavení. Celý fotografický modul má byť pritom o 30 percent menší ako u predchodcu V20.

Fotografické schopnosti mobilu vyzerajú zatiaľ na papieri sľubne, na reálne testy si však ešte necelý mesiac budeme musieť počkať.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.