Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Chystaný iPhone 8 vraj bude automaticky stišovať notifikácie

Vyplýva to z firmvéru pripravovaného HomePodu.

Okolo chystaného iPhonu novej generácie sa objavila ďalšia zaujímavá informácia. Hoci nepotvrdená. Najnovší iPhone by údajne mohol obsahovať funkciu, ktorá automaticky stíši notifikácie. Stačí, ak sa na telefón používateľ pozrie (z prednej strany). Na novinku upozornil portál 9to5 Mac.

Funkcionalita by mala využívať takzvaný „front facing“ 3D snímač, ktorý má byť tiež súčasťou základnej výbavy nového iPhonu. Jeho primárnou funkciou by malo byť rozpoznávanie tváre používateľa, na základe čoho by malo byť možné smartfón odomknúť.

Pripravovaný šikovný reproduktor od Apple v sebe skrýva omnoho viac informácií (Zdroj: Apple) Pripravovaný šikovný reproduktor od Apple v sebe skrýva omnoho viac informácií (Zdroj: Apple)

Novinka bola odhalená pomerne náhodou. Bloger Guilherme Rambo totiž skúmal firmvér pripravovaného HomePodu (inteligentný reproduktor a zároveň komunikátor), v ktorom objavil práve zaujímavú časť kódu týkajúcu sa iPhone.

Kód znižuje hlasitosť zvukov a úroveň vibrácií hneď ako pred sebou uvidí tvár používateľa. Zariadenie totiž vďaka 3D snímaču zistí, že používateľ už napr. prichádzajúci hovor zaregistroval a tým pádom je ďalšie zvonenie zbytočné.

Či bude táto funkcia do iPhonu 8 implementovaná hneď od začiatku, sa zrejme dozvieme až pri jeho odhalení. Je taktiež možné, že telefón bude automaticky stišovať notifikácie až po neskoršej aktualizácii telefónu.

Apple HomePod: Domáci reproduktor s asistentkou Siri
Apple HomePod: Domáci reproduktor s asistentkou Siri

HomePod sa od konkurenčných zariadení Amazon Alexa či Google Home funkciami veľmi nelíši. Je však oveľa drahší.

Nejde však o jedinú novinku, ktorú Apple poskytlo vo firmvéri HomePodu. Technologickí blogeri napríklad odhalili, že iPhone 8 bude mať takzvanú „Tap to wake” funkciu: zobudenie obrazovky poklepaním na ňu. Naopak, zdrojový kód HomePodu neukazuje žiadne stopy po TouchID. Jeho dostupnosť a využitie v novom iPhone je predmetom diskusií.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.