Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Operátori vraj včerajšie extrémne počasie zvládli. Výpadky ale boli

Poskytovatelia sa vraj stretli s problémami, na podobné situácie sú ale pripravení.

Štyria mobilní provideri museli počas včerajšieho večera riešiť problémy po veternej smršti na západnom Slovensku.

Telekom: Máme zálohy

Spoločnosť tvrdí, že má pripravené zálohy pri podobných extrémoch počasia. „Naša mobilná sieť je niekoľkonásobne zálohovaná. V prípade prerušenia elektrickej energie základňová stanica beží ďalej zo záložných akumulátorov alebo motogenerátora,“ povedal hovorca Telekomu Peter Gálik.

Ak je vraj prerušené telekomunikačné vedenie k BTS, lokalitu vraj zväčša pokryjú okolité stanice. Pri pevnej sieti vraj prišlo k spadnutiu niekoľkých káblov, niektoré z nich sa aj pretrhli. Operátor pracuje na oprave.

Operátori vraj zlé počasie zvládli, foto: Ján Petrovič/Aktuality.sk Operátori vraj zlé počasie zvládli, foto: Ján Petrovič/Aktuality.sk

Orange: Bolo to kvôli napájaniu

Poskytovateľ rovnako potvrdil, že v dôsledku búrky zaznamenal v Bratislave a blízkom okolí niekoľko výpadkov základňových staníc, problém s pokrytím ale vraj nezaznamenal.

„Výpadky BTS staníc boli v dôsledku napäťových problémov. V takýchto prípadoch, rovnako tomu bolo aj včera, ich pripájame na generátor,“ informovala hovorkyňa Alexandra Piskunová.

O2: BTSky máme s batériou

Aj O2 muselo riešiť na západnom Slovensku malé výpadky. Hovorkyňa operátora, Tereza Molnár, ale spresnila, že pri výpadku základňovej stanice nahradia signál okolité BTS.

Okrem toho majú byť všetky vysielače zabezpečené akumulátormi, ktoré pomáhajú pri výpadku elektriny.

4ka: Dlhšie výpadky riešime agregátom

Nováčik tvrdí, že jeho základňovky obsahujú rovnako batérie. V prípade výpadku elektrickej energie dokážu napájať stanicu približne 7 – 8 hodín. Ak problém nie je dovtedy odstránený, nastúpia zamestnanci Swanu s naftovým agregátom.

„Základňové stanice 4ky sú postavené podľa najmodernejších štandardov a dokážu spoľahlivo fungovať aj pri extrémoch počasia, akým bola aj včerajšia víchrica na západnom Slovensku,“ povedal hovorca Pavel Ďurík.

Či ale operátor včera zaznamenal problémy, nespresnil.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.