3GSM: I-Mate Ultimate 7150: Nadupaný komunikátor asi aj u nás

Na kongrese 3GSM v Barcelone predstavila firma I-Mate svoj nový komunikátor z Ultra edície označený ako 7150, viac by sa mu však hodil prívlastok Malá pracovná stanica. Konštrukčne sa veľmi ponáša na HTC Universal, funkciami ho ale preskakuje o niekoľko generácií.

   

Základ novinky tvorí operačný systém Windows Mobile 6 vo verzie pre zariadenia s dotykovým displejom. Poháňať ho bude procesor Intel Bulverde taktovaný na 520 MHz. Ide o novú generáciu procesorov Intel, ktorá by pri nižších frekvenciách mala zabezpečiť vysoký výkon a stabilitu. Toľko aspoň slová marketingového oddelenia, čo je na tom pravdy sa nám overiť nepodarilo, lebo na stánku nebol k dispozícii funkčný kúsok.

   

Rozmery tohto malého notebooku sú 110 × 74 × 18 mm, hmotnosťou sa zatiaľ výrobca nepýši. I-Mate Ultimate má dva displeje. Vonkajší má uhlopriečku 2,2 palca a je vyrobený technológiou OLED. Dokáže viac ako jednoduché zobrazovanie mena volajúceho, jeho pomocou sa dá napríklad prechádzať ponukami. Hlavný displej má uhlopriečku 3,8 palca. Samozrejme je dotykový, aktívny a ako sa sluší na pracovnú stanicu funguje vo VGA rozlíšení, teda 640 × 480 obrazových bodov. Zobrazuje 262 tisíc farieb.

  

Komunikačné rozhrania sú vari to najzaujímavejšie na novinke. Zavoláte si z neho v vo všetkých štyroch pásmach sietí GSM i troch pásmach UMTS. Dáta prenesiete cez GPRS triedy 10 a EDGE rovnakej triedy. V dosahu sietí tretej generácie využijete okrem štandardne rýchlych prenosov aj HSDPA maximálne do 3,6 Mbps. Komunikáciu na kratšie vzdialenosti podporuje v plnom rozsahu. K dispozícii je infračervený port, Bluetooth s EDR s maximálnou rýchlosťou 1,3 Mbps, Wi-Fi 802.11 b/g/e/i a vysokorýchlostný Mini USB konektor s rýchlosťou až 480 Mbps.

  

Nový I-Mate 7150 bude mať 256 MB pamäte ROM a 128 RAM. Pripravená bude i pamäťová karta MicroSD, ktorá sa samozrejme dá vymieňať za chodu zariadenia. Z ďalších zaujímavých vlastností treba spomenúť 2 Mpx fotoaparát, priamy VGA výstup, stereo FM rádio a batériu s kapacitou 1 400 mAh. Jediným vážnejším nedostatkom je absencia integrovaného modulu GPS.

  

Pri pohľade na takýto komunikátor našinec väčšinou zatlačí slzu a povie si, že je určený pre západný trh. To ale pravdepodobne nebude prípad I-Mate 7150. Porozprávali sme sa s vedúcim marketingového oddelenia I-Mate, ktorý nám prezradil, že intenzívne rokujú s firmou, ktorá by sa mala stať oficiálnym distribútorom značky I-Mate na Slovensko. Meno spoločnosti ostáva zatiaľ tajomstvom. Cena novinky ešte nebola oficiálne stanovená, odhaduje sa okolo 700-800 EUR.

Diskusia / 9 Fotogaléria / 1
>
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke