Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

T-Mobile bude blokovať nevhodné stránky, už spustil ich nahlasovanie

T-Mobile bude blokovať nevhodné stránky, už spustil ich nahlasovanie

T-Mobile predstavil nové možnosti, ako zakázať prístup k nevhodným plateným službám pre dospelých. Služba je určená najmä pre rodičov.

Pre zablokovanie prístupu ku komerčným službám pre dospelých od T-Mobilu treba poslať bezplatnú SMS správu s textom 18 STOP na číslo 321 zo SIM karty, na ktorej majú byť služby zablokované. Prístup je zablokovaný okamžite. Ak chce zákazník zneprístupniť aj služby pre dospelých poskytované zmluvnými partnermi operátora, tvar SMS správy je 18 STOP PARTNERI. Prístup bude zablokovaný do troch pracovných dní. Zablokovať prístup k službám pre dospelých je možné aj cez wapovú stránku wap.t-zones.sk v zóne Erotika.

Magentový operátor sľubuje aj ďalšie praktické nástroje pre rodičov. „Vďaka nim budú môcť sledovať prevádzku svojich detí či zablokovať im prístup k nevhodným internetovým stránkam (erotika, drogy, zbrane a podobne),“ píše tlačová správa spoločnosti.

Operátor bude totiž čoskoro blokovať stránky s detskou pornografiou na základe blacklistu od organizácie Internet Watch Foundation (IWF). Už teraz môžu zákazníci nahlasovať podozrivé weby cez špeciálnu stránku T-Mobilu. Tie budú postúpené na prešetrenie práve IWF. „K samotnému blokovaniu stránok s nezákonným obsahom na základe blacklistu IWF pristúpi T-Mobile v najbližšom období. Následne budú zverejnené aj bližšie informácie,“ tvrdí operátor.

Blokovanie stránok ešte v auguste ohlasoval aj Orange, ostatní slovenskí operátori sa vyjadrovali skôr s odstupom.

Britská štátna organizácia IWF si urobila negatívnu reklamu prípadom z konca minulého roka, kedy zablokovala prístup zákazníkom šiestich britských operátorov k Wikipedii. Dôvodom bol obal albumu britskej skupiny Scorpions, na ktorom sa nachádza veľmi mladé nahé dievča.

TIP: Blokovanie nelegálnych stránok: Príde aj k nám

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.