Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rumunské úrady zabavili Nokii majetok. Na daniach dlží 10 miliónov dolárov

Rumunské úrady zabavili Nokii majetok. Na daniach dlží 10 miliónov dolárov

Rumunský daňový úrad zhabal majetok továrne Nokia na severovýchode krajiny pri meste Kluž. Dôvodom je dlh spoločnosti voči Rumunsku. Nokia údajne nezaplatila na daniach okolo desať miliónov amerických dolárov (7,33 milióna eur). Informáciu priniesla agentúra Reuters.

„Rozhodli sme sa zabaviť majetok ako predbežné opatrenie, aby sme ho Nokii zabránili predať predtým, než zaplatí svoj dlh štátu,“ uviedol šéf rumunských daniarov, Sorin Blejnar. Podľa neho tento krok bežnú prevádzku továrne neohrozí.

Nokia už na konci septembra rozhodla, že rumunskú továreň zatvorí a prepustí všetkých zamestnancov, čiže približne 2 200 ľudí. Otvorená bola pred štyrmi rokmi. Fínska spoločnosť už s rokuje s rumunskými úradmi o vyriešení situácie.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.