Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pasažierovi austrálskeho lietadla sa samovznietil iPhone

Pasažierovi austrálskeho lietadla sa samovznietil iPhone

Minulý piatok sa odohral nepríjemný incident so šťastným koncom, v ktorom figuroval produkt od Apple. Austrálskemu leteckému pasažierovi konkrétne „explodoval“ jeho iPhone. Stalo sa tak krátko po pristátí letu z Lismore do Sydney spoločnosti Regional Express.


ZDROJ: DigitalTrends

Zariadenie začalo údajne vyžarovať červené svetlo a unikal z neho hustý dym. Správa leteckej spoločnosti uvádza, že letuške sa ho úspešne podarilo uhasiť: „V súlade so štandardnými bezpečnostnými opatreniami letuška okamžite vykonala patričné kroky a červená žiara bola úspešne uhasená.“ Naznačuje to, že žiara bola v skutočnosti ohňom.

Správa taktiež obsahuje fotografiu zariadenia, z ktorej je jasné, že ide o iPhone 4. Z fotografie sa zdá, že telefón nepoškodili iba plamene, ale taktiež utŕžil nejaký ďalší druh poškodenia na zadnom skle. Zatiaľ nie je jasné, do akej miery ho poškodilo horenie a do akej miery hasenie letuškou.

Pri udalosti nebol nikto zranený. Zariadenie momentálne analyzuje austrálsky Úrad dopravnej bezpečnosti.

Hoci sa zdá byť nepravdepodobné, že by sa nepoškodený telefón vznietil sám od seba, aj uvedená možnosť zostáva reálna. Tlačovú správu navyše vydala priamo spoločnosť Regional Express, čo zvyšuje dôveryhodnosť opísaných udalostí.

„Vzhľadom na telefónom vyžarované teplo a dym, na vine by mohla byť batéria,“ uvádza The Next Web. Píše taktiež, že hoci sa podobné hlásenia objavujú iba ojedinele, majitelia iPhonov zaznamenali ďalšie prípady, keď im ich zariadenia počas používania „explodovali“.

Koncom minulého roka obletela svet podobná správa: explodovalo zariadenie Motorola Droid 2, majiteľovi priamo do ucha. Používateľ musel navštíviť nemocnicu, kde mu zranenie zašili štyrmi stehmi. Správe sa venovali napríklad DigitalTrends a Mashable.

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.