Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Angry Birds: 6,5 milióna stiahnutí počas Vianoc

Angry Birds: 6,5 milióna stiahnutí počas Vianoc

Angry Birds, dnes už legendárna hra pre mobilné telefóny, zaznamenala počas Vianoc rekordné množstvo stiahnutí - viac než 6,5 milióna. V tomto celkovom čísle sú zahrnuté stiahnutia všetkých titulov Angry Birds – originálna hra, ale aj novšie vydania Rio a Seasons.

Toto číslo je zaujímavé aj tým, že naznačuje iný vzťah. Podľa agentúry Flurry Analytics, ktorá sa zaoberá výskumom trhu v oblasti telekomunikácii, bolo počas Vianoc na svete aktivovaných 6,8 milióna zariadení s iOS a operačným systémom Android. Samozrejme, hra Angry Birds je dostupná aj pre mnoho iných platforiem, tieto dva operačné systémy ale aj tak tvoria väčšinu.

Z veľmi voľného porovnania teda možno vydedukovať, že mnoho nových majiteľov smartphonov si ako jednu z prvých aplikácií stiahlo práve Angry Birds. Lietajúce vtáky sa tak zaradili medzi najsťahovanejšie a najobľúbenejšie aplikácie vôbec. V počte stiahnutí majú takých súperov akými sú mobilný Facebook či služby od Google. Téme sa venoval napríklad server PhoneArena.com.

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.