Motorola uviedla Motoluxe a Defy Mini

Dvojica nových prírastkov beží na operačnom systéme Android 2.3 Gingerbread. Motoluxe zaujme 4-palcovým displejom a Defy Mini zvýšenou odolnosťou.

Prvé tohtoročné mobilné novinky uviedla aj Motorola. Dvojica Androidov Motoluxe a Defy Mini patrí svojou výbavou do strednej triedy. Ich výbava však príjemne prekvapí.

Motorola Motoluxe: Veľký displej, no slabší procesor 

Motorola Motoluxe má klasickú dotykovú konštrukciu s príjemne štíhlym telom. Rozmery smartphonu sú117 x 60 x 9,9 mm. Hmotnosť novinky sa zastavila na 123 gramoch. Nový prírastok zaujme aj dotykovým displejom s uhlopriečkou štyri palce. Kapacitný TFT panel ponúkne rozlíšenie 480 x 854 pixlov.

Novinke tiká pod krytmi jednojadrový procesor Qualcomm s taktom priemerných 800 MHz. Sekunduje mu 1 GB pamäť ROM a 512 MB pamäť RAM. Internú pamäť je možné rozšíriť pomocou microSD kariet do veľkosti 32 GB.

Obr 7fotografií v galérii

Obr 7fotografií v galérii

Obr 7fotografií v galérii

Na internet sa Motorola Motoluxe pripojí okrem GPRS a EDGE pripojenia aj pomocou rýchlych dátových prenosov v podobe HSDPA a HSUPA s rýchlosťami 7,2 Mbps pri sťahovaní a 5,76 Mbps pri odosielaní dát. K dispozícii je taktiež Wi-Fi s podporou štandardov 802.11 b/g/n. Nechýba samozrejme Wi-Fi hotspot. Na krátke vzdialenosti je možné na prenos dát použiť aj Bluetooth 3.0 s A2DP.

Z ďalších informácií je dôležité spomenúť fotoaparát s rozlíšením osem megapixlov. Nechýba ani LED blesk či automatické zaostrovanie. Prítomnosť 3,5 mm jacku na pripojenie bežných slúchadiel je už samozrejmosťou. Poteší však prehliadač s podporou HTML5 či Adobe Flash.

Motorola Motoluxe beží na operačnom systéme Android 2.3 Gingerbread. Novinka sa začne predávať v priebehu februára. Informácie ohľadom ceny však nie sú známe.

Pokračovanie článku nižšie

Motorola Defy Mini: Malá a odolná

Motorola Defy Mini sa pýši kompaktnými rozmermi a zvýšenou odolnosťou voči prachu a vode. Rozmery telefónu sú 109 x 58 x 12 mm a hmotnosť príjemných 107 gramov. Displej meria po uhlopriečke 3,2 palca. Použitý kapacitný TFT panel pracuje pri rozlíšení 320 x 480 pixlov. Chráni ho odolné ochranné sklo Gorilla Glass. Pod displejom je štvorica senzorových tlačidiel.

Novinka je vybavená procesorom s taktom 600 MHz. Pamäte RAM a ROM ponúknu zhodnú kapacitu po 512 MB. Nechýba ani podpora pamäťových kariet microSD do veľkosti 32 GB.

Obr 7fotografií v galérii

Obr 7fotografií v galérii

Obr 7fotografií v galérii

Čo sa týka konektivity Motorola Defy Mini sa na internet globálne pripojí pomocou GPRS a EDGE pripojenia. K dispozícii sú však aj rýchle dátové prenosy HSDPA a HSUPA. Lokálne je v ponuke Wi-Fi či Bluetooth.

Fotoaparát ponúkne slabšie rozlíšenie 3,2 megapixla, ktorému v slabších svetelných podmienkach mu pomáha LED blesk. Vo výbave nájdeme aj FM rádio, 3,5 mm jack či napríklad GPS. Poteší taktiež batéria s kapacitou 1 650 mAh.

Motorola Defy Mini beží taktiež na Androide vo verzii 2.3 Gingerbread. Na trh sa dostane v priebehu februára. Cenu novinky však zatiaľ nepoznáme.

Diskusia / 12 Fotogaléria / 7
>
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke