Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Motorola uviedla Motoluxe a Defy Mini

Dvojica nových prírastkov beží na operačnom systéme Android 2.3 Gingerbread. Motoluxe zaujme 4-palcovým displejom a Defy Mini zvýšenou odolnosťou.

Prvé tohtoročné mobilné novinky uviedla aj Motorola. Dvojica Androidov Motoluxe a Defy Mini patrí svojou výbavou do strednej triedy. Ich výbava však príjemne prekvapí.

Motorola Motoluxe: Veľký displej, no slabší procesor 

Motorola Motoluxe má klasickú dotykovú konštrukciu s príjemne štíhlym telom. Rozmery smartphonu sú117 x 60 x 9,9 mm. Hmotnosť novinky sa zastavila na 123 gramoch. Nový prírastok zaujme aj dotykovým displejom s uhlopriečkou štyri palce. Kapacitný TFT panel ponúkne rozlíšenie 480 x 854 pixlov.

Novinke tiká pod krytmi jednojadrový procesor Qualcomm s taktom priemerných 800 MHz. Sekunduje mu 1 GB pamäť ROM a 512 MB pamäť RAM. Internú pamäť je možné rozšíriť pomocou microSD kariet do veľkosti 32 GB.

Obr 7fotografií v galérii

Obr 7fotografií v galérii

Obr 7fotografií v galérii

Na internet sa Motorola Motoluxe pripojí okrem GPRS a EDGE pripojenia aj pomocou rýchlych dátových prenosov v podobe HSDPA a HSUPA s rýchlosťami 7,2 Mbps pri sťahovaní a 5,76 Mbps pri odosielaní dát. K dispozícii je taktiež Wi-Fi s podporou štandardov 802.11 b/g/n. Nechýba samozrejme Wi-Fi hotspot. Na krátke vzdialenosti je možné na prenos dát použiť aj Bluetooth 3.0 s A2DP.

Z ďalších informácií je dôležité spomenúť fotoaparát s rozlíšením osem megapixlov. Nechýba ani LED blesk či automatické zaostrovanie. Prítomnosť 3,5 mm jacku na pripojenie bežných slúchadiel je už samozrejmosťou. Poteší však prehliadač s podporou HTML5 či Adobe Flash.

Motorola Motoluxe beží na operačnom systéme Android 2.3 Gingerbread. Novinka sa začne predávať v priebehu februára. Informácie ohľadom ceny však nie sú známe.

Motorola Defy Mini: Malá a odolná

Motorola Defy Mini sa pýši kompaktnými rozmermi a zvýšenou odolnosťou voči prachu a vode. Rozmery telefónu sú 109 x 58 x 12 mm a hmotnosť príjemných 107 gramov. Displej meria po uhlopriečke 3,2 palca. Použitý kapacitný TFT panel pracuje pri rozlíšení 320 x 480 pixlov. Chráni ho odolné ochranné sklo Gorilla Glass. Pod displejom je štvorica senzorových tlačidiel.

Novinka je vybavená procesorom s taktom 600 MHz. Pamäte RAM a ROM ponúknu zhodnú kapacitu po 512 MB. Nechýba ani podpora pamäťových kariet microSD do veľkosti 32 GB.

Obr 7fotografií v galérii

Obr 7fotografií v galérii

Obr 7fotografií v galérii

Čo sa týka konektivity Motorola Defy Mini sa na internet globálne pripojí pomocou GPRS a EDGE pripojenia. K dispozícii sú však aj rýchle dátové prenosy HSDPA a HSUPA. Lokálne je v ponuke Wi-Fi či Bluetooth.

Fotoaparát ponúkne slabšie rozlíšenie 3,2 megapixla, ktorému v slabších svetelných podmienkach mu pomáha LED blesk. Vo výbave nájdeme aj FM rádio, 3,5 mm jack či napríklad GPS. Poteší taktiež batéria s kapacitou 1 650 mAh.

Motorola Defy Mini beží taktiež na Androide vo verzii 2.3 Gingerbread. Na trh sa dostane v priebehu februára. Cenu novinky však zatiaľ nepoznáme.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.