Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Emporia s jednoduchým smartphonom či odolným seniorským mobilom (MWC 2012)

Emporia s jednoduchým smartphonom či odolným seniorským mobilom (MWC 2012)

Spoločnosť Emporia predstavila na Mobile World Congress 2012 v Barcelone novú radu smartphonov, ktoré sú orientované predovšetkým na staršiu generáciu používateľov.

Prvou novinkou je jednoduchý smartphone Emporia Connect. Smartphone vyklápacej konštrukcie je vybavený množstvom užitočných aplikácii na zdieľanie obrázkov, surfovanie na internete či interaktívnej aplikácie pripomienkovania zdravotnej starostlivosti a narodenín.

Emporia Connect je prvý telefón výrobcu, ktorý je vybavený technológiou 3G. V telefóne nájdete aj trojmegapixelový fotoaparát, 2,8-palcový TFT displej a GPS modul. Pamäť si môžete rozšíriť pomocou pamäťovej karty microSD. Novinka dorazí na trh počas tretieho kvartálu tohto roka.

Turistov, horolezcov, ale aj staršiu vekovú skupinu sa snaží osloviť Emporia Solid Plus. Novinka sa pýši certifikátmi IP67 a MIL-STD-810F. Zaujme teda zvýšenou odolnosťou voči prachu, nárazu a ponoreniu do hĺbky jedného metra.

Živé fotografie:Telefón disponuje GPS s asistovaným štartom. Medzi výhody novinky patria aj veľké tlačidlá, s ktorými sa dá pracovať  v rukaviciach. Telefón by mohol byť dostupný na európskych trhoch už v koncom leta tohto roku.

Tretím telefónom, ktorý Emporia predstavila na kongrese, je Emporia Safety Premium, ktorý je vybavený senzorom proti pádu. Telefón dokáže rozpoznať zrýchlenie pádu a následne podľa toho vyhodnotí, či spadol na zem sám, alebo spadol používateľ s telefónom u seba.

V prípade pádu s používateľom, telefón automatický vytočí tiesňové volanie. Lokalizáciu v prípade úrazu zabezpečuje vstavaný GPS modul, ktorý na tiesňovú linku automaticky odošle vašu polohu.

S týmto telefón je možné spárovať aj hodinky, ktoré obsahujú modul pre tiesňové volania. Očakávane uvoľnenie telefónu na trh je na jeseň tohto roka.

Cestu a pobyt redaktorov MobilMania.sk na MWC v Barcelone hradia spoločnosti O2 a Orange.

 

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.