Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Google Chrome s podporou desktopových verzií webov už aj pre Slovensko

Google Chrome s podporou desktopových verzií webov už aj pre Slovensko

Firma Google uviedla aktualizáciu internetového prehliadača Chrome určeného pre mobilné zariadenia používajúce operačný systém Android v jeho najnovšej verzii 4.0 Ice Cream Sandwich. Prehliadač Google Chrome sa zároveň objavil v internetovom obchode Google Play aj pre slovenských používateľov.

Beta verziu prehliadača internetový gigant predstavil ešte vo februári. Jeho doménou má byť rýchlosť a jednoduchosť. V novej verzii prehliadača pribudla možnosť zobraziť aj klasickú desktopovú verziu stránky.

Prehliadač doposiaľ webovým serverom zasielal identifikáciu, kvôli ktorej ho servery posudzovali ako štandardný mobilný prehliadač. Tým pádom sa používateľovi zobrazovali len mobilné verzie stránok.

Ďalšími novinkami, ktoré prichádzajú s aktualizáciou, je napríklad možnosť pripnúť si obľúbenú stránku v podobe odkazu na domácu obrazovku či využívanie proxy serverov, ktoré sú nakonfigurované v nastaveniach telefónu.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.