Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BlackBerry Curve 9220: Manažérska klasika za 160 eur

BlackBerry Curve 9220: Manažérska klasika za 160 eur

Spoločnosť RIM predstavila nový manažérsky smartfón BlackBerry patriaci do línie Curve. Novinka s číselným označením 9220 má lákať na kúpu najmä svojou nízkou cenovkou. Prístroj beží na továrenskom operačnom systéme BlackBerry OS 7.1.

Zobrazovacia jednotka smartfónu dosiahla veľkosť 2,44 palca. Displej typu TFT, ktorý dokáže zobraziť 65 tisíc farieb, má na dnešnú dobu už podpriemerné rozlíšenie 240 × 320 obrazových bodov (QVGA). Pod displejom sa ešte nachádza klasická hardvérová QWERTY klávesnica.

Snímač fotoaparátu má rozlíšenie dva megapixle, chýba mu však automatické zaostrovanie či LED blesk určený do zhoršených svetelných podmienok. Čo sa týka pamäťových parametrov, prístroj podporuje pamäťové karty microSD až do 32 GB či má pamäť RAM s kapacitou 512 MB.

Z hľadiska konektivity, novinka dokáže komunikovať len v sieťach GSM s frekvenciami 850/900/1 800/1 900 MHz vrátane dátových nadstavieb GPRS či EDGE. Na kratšie vzdialenosti zas poslúžia bezdrôtové siete Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth 2.1 s A2DP.

Na zariadení sú umiestnené dva konektory – microUSB určené na nabíjanie a komunikáciu s počítačom, a tiež aj 3,5 mm jack pre pripojenie akýchkoľvek slúchadiel. Vo výbave smartfónu ďalej nechýba prehrávač hudby a videa, FM rádio s RDS či navigácia GPS.

BlackBerry Curve 9220 má rozmery 109 × 60 × 12,7 mm, hmotnosť sa zastavila na hodnote 102 gramov. V zariadení sa ďalej nachádza batéria s kapacitou 1 450 mAh, čo by malo zabezpečiť výdrž sedem hodín volacieho času či 432 hodín v pohotovostnom režime.

Pracovná novinka, s cenou okolo 160 eur, sa bude predávať vo farebných prevedeniach Black, Fuchsia Pink, Pure White a Teal Blue. Novinka je už dostupná v Indii. Ďalšie trhy, vrátane tých európskych, majú nasledovať neskôr. Na novinku upozornil server GSMarena.com.

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.