Nový iPhone zrejme bude mať štvorpalcový displej

Nový iPhone zrejme bude mať štvorpalcový displej

Nový iPhone z dielne kalifornskej firmy Apple bude mať podľa viacerých zdrojov väčší displej s uhlopriečkou štyri palce, píšu Wall Street Journal a agentúra Reuters.

obr, 2012, mobily, LG, 0102

Správy z prostredia dodávateľov v Južnej Kórei a Japonsku naznačujú, že Apple si už začal nové displeje pre ďalšiu generáciu iPhonov objednávať. Podľa Reuters majú displeje dodávať tri spoločnosti - LG, Sharp a Japan Display.

Veľkosť displeja v iPhonoch sa od jeho prvého predstavenia v roku 2007 nemenila. Steve Jobs totiž považoval uhlopriečku s veľkosťou 3,5 palca za ideálnu a nechcel ju meniť aj kvôli tomu, že by sa vývojári aplikácií museli prispôsobovať viacerým veľkostiam displejov.

Práve 4-palcový displej mal byť dôvodom, prečo Jobs údajne zamietol návrh iPhonu 5 a Apple napokon predstavil len vylepšený iPhone 4S. Keďže však Jobs minulý rok zomrel, stratégia Apple sa mohla i zmeniť.

Reuters tiež uvádza, že produkcia nového iPhonu by sa mala začať v auguste. Jeho predstavenie by tak mohlo prebehnúť opäť niekedy v októbri, rok po uvedení iPhonu 4S.

 

Diskusia / 60 Fotogaléria / 1
>
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke