Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nový iPhone zrejme bude mať štvorpalcový displej

Nový iPhone zrejme bude mať štvorpalcový displej

Nový iPhone z dielne kalifornskej firmy Apple bude mať podľa viacerých zdrojov väčší displej s uhlopriečkou štyri palce, píšu Wall Street Journal a agentúra Reuters.

Správy z prostredia dodávateľov v Južnej Kórei a Japonsku naznačujú, že Apple si už začal nové displeje pre ďalšiu generáciu iPhonov objednávať. Podľa Reuters majú displeje dodávať tri spoločnosti - LG, Sharp a Japan Display.

Veľkosť displeja v iPhonoch sa od jeho prvého predstavenia v roku 2007 nemenila. Steve Jobs totiž považoval uhlopriečku s veľkosťou 3,5 palca za ideálnu a nechcel ju meniť aj kvôli tomu, že by sa vývojári aplikácií museli prispôsobovať viacerým veľkostiam displejov.

Práve 4-palcový displej mal byť dôvodom, prečo Jobs údajne zamietol návrh iPhonu 5 a Apple napokon predstavil len vylepšený iPhone 4S. Keďže však Jobs minulý rok zomrel, stratégia Apple sa mohla i zmeniť.

Reuters tiež uvádza, že produkcia nového iPhonu by sa mala začať v auguste. Jeho predstavenie by tak mohlo prebehnúť opäť niekedy v októbri, rok po uvedení iPhonu 4S.

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.