Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Operátori sú v prípade mimoriadneho odvodu opatrní

Operátori sú v prípade mimoriadneho odvodu opatrní

Telekomunikační operátori sú zatiaľ opatrní v reakciách na utorkové vyhlásenie predsedu vlády Roberta Fica, ktorý avizoval zavedenie mimoriadneho jednorazového odvodu pre regulované subjekty, vrátane telekomunikačných spoločností. V tomto a budúcom roku by tak tieto firmy mali zaplatiť po 100 mil. eur, ktoré chce vláda podľa premiéra použiť na konsolidáciu verejných financií.

„Považujeme za predčasné vyjadrovať sa k návrhu mimoriadneho odvodu, keďže zatiaľ nepoznáme mechanizmus fungovania ani ďalšie detaily tejto iniciatívy,“ uviedol hovorca spoločnosti Slovak Telekom Michal Korec. Telefónica Slovakia, ktorá poskytuje mobilné služby pod značkou O2, považuje taktiež za predčasné tieto informácie komentovať. Orange Slovensko sa rozhodol ich nekomentovať vôbec.

Zhovorčivejšie nebolo ani ministerstvo financií, ktoré by malo prísť s konkrétnym návrhom, ako naplánované milióny od telekomunikačných firiem získať, keďže presný mechanizmus nie je známy. „O tomto návrhu prebiehajú rokovania v rámci Rady pre rozvoj a solidaritu," uviedol hovorca rezortu Radko Kuruc. Celkovo chce pritom vláda od bánk a firiem, ktorých sa regulácia týka, získať v tomto a budúcom roku 375 mil. eur.

„Ide o spoločnosti, ktoré pôsobia na trhu, predovšetkým sú to telekomunikačné spoločnosti, ale aj SPP a ďalšie spoločnosti, ktoré podliehajú regulácii,“ uviedol v utorok Fico. Ako dodal, rozhodnutia nemajú mať retroaktívny charakter.

(SITA)

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.