Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

O2: Najviac sa telefonovalo po zápase s Českom

O2: Najviac sa telefonovalo po zápase s Českom

Mobilný operátor O2 zaznamenal po vyhraných zápasoch na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2012 nárast hlasovej prevádzky na základnej sieti, ako aj na sieti 3G. „Zvýšenú prevádzku sme zaznamenali už pri zápase s Kanadou. Prevádzka bola mimoriadne zvýšená najmä v období prestávok a tesne po zápasoch,“ uviedla pre portál MobilMania.sk hovorkyňa O2 Martina Jamrichová.

Podľa Jamrichovej v týchto okamihoch niekedy dochádzalo k „nadpriemerným vyťaženiam siete,“ čo však nemalo vplyv na celkové fungovanie siete.

Najväčší nárast prevádzky operátor zaznamenal po výhre našich hokejistov nad Českou republikou. „Pre lepšie porovnanie dosahovala vyťaženosť v tomto čase porovnateľné hodnoty, ako počas silvestrovskej prevádzky,“ informovala Jamrichová. „Počas trvania celých majstrovstiev sveta však nezaznamenala sieť O2 žiadne komplikácie,“ dodala.

Zvýšenú mieru telefonovania, esemeskovania a využívania dátových prenosov počas majstrovstiev zaznamenal aj mobilný operátor Orange, ktorý informoval aj o prípadoch so stopercentným nárastom oproti bežnej prevádzke.

TIP: Orange: Slováci po zápasoch MS v hokeji telefonovali viac ako na Silvestra

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.