O2: Najviac sa telefonovalo po zápase s Českom

O2: Najviac sa telefonovalo po zápase s Českom

Mobilný operátor O2 zaznamenal po vyhraných zápasoch na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2012 nárast hlasovej prevádzky na základnej sieti, ako aj na sieti 3G. „Zvýšenú prevádzku sme zaznamenali už pri zápase s Kanadou. Prevádzka bola mimoriadne zvýšená najmä v období prestávok a tesne po zápasoch,“ uviedla pre portál MobilMania.sk hovorkyňa O2 Martina Jamrichová.

Podľa Jamrichovej v týchto okamihoch niekedy dochádzalo k „nadpriemerným vyťaženiam siete,“ čo však nemalo vplyv na celkové fungovanie siete.

Najväčší nárast prevádzky operátor zaznamenal po výhre našich hokejistov nad Českou republikou. „Pre lepšie porovnanie dosahovala vyťaženosť v tomto čase porovnateľné hodnoty, ako počas silvestrovskej prevádzky,“ informovala Jamrichová. „Počas trvania celých majstrovstiev sveta však nezaznamenala sieť O2 žiadne komplikácie,“ dodala.

Zvýšenú mieru telefonovania, esemeskovania a využívania dátových prenosov počas majstrovstiev zaznamenal aj mobilný operátor Orange, ktorý informoval aj o prípadoch so stopercentným nárastom oproti bežnej prevádzke.

TIP: Orange: Slováci po zápasoch MS v hokeji telefonovali viac ako na Silvestra

Diskusia / 6
>
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke