Ericsson: V roku 2017 bude mať 85 % obyvateľov sveta prístup k vysokorýchlostnému mobilnému internetu

Ericsson uverejnil svoju druhú Správu o stave trhov a dátovej prevádzky – zameranú na prepojenú spoločnosť, ktorá uvádza, že do roku 2017 bude 85 % svetovej populácie pokrytej sieťami tretej generácie.

Tento text je tlačovou správou, ktorá je publikovaná v plnom znení. Redakcia nenesie zodpovednosť za jej obsah.

Pre mnoho ľudí v rôznych častiach sveta bude mobilný telefón jediným prostriedkom prístupu na internet. Podľa druhej Správy o stave trhov a dátovej prevádzky Ericssonu (burza NASDAQ: ERIC) – zameranej na prepojenú spoločnosť, 85 % svetovej populácie získa do roku 2017 prístup k internetu prostredníctvom sietí tretej generácie a počet mobilných pripojení dosiahne počet takmer deväť miliárd, v porovnaní so šiestimi miliardami ku koncu roku 2011. O vyššie spomínaný rast sa zaslúži aj pripojenie slúžiace ku komunikácií medzi zariadeniami.

Počty mobilného vysokorýchlostného pripojenia medzitým v roku 2017 podľa odhadu dosiahnu päť miliárd, v porovnaní s jednou miliardou ku koncu roku 2011.

Douglas Gilstrap, prvý viceprezident a riaditeľ pre stratégie Ericssonu, hovorí: „V dnešnej dobe ľudia považujú prístup k internetu za nevyhnutnú súčasť každého zariadenia. Tento prístup má za následok rastúci dopyt po mobilnom vysokorýchlostnom pripojení a rast objemu dátovej prevádzky. Mobilní operátori si túto obchodnú príležitosť uvedomujú a snažia sa spomínaný rast uľahčiť a zabezpečiť dobrú užívateľskú skúsenosť prostredníctvom vysokokapacitných sietí s vysokou rýchlosťou prenosu dát. V súčasnosti je približne 75 % sietí HSPA po celom svete modernizovaných, aby v špičke dosahovali rýchlosti 7,2 Mb za sekundu alebo vyššiu, a 40 % sietí bolo modernizovaných na rýchlosť 21 Mb za sekundu.“

Ericsson vo svojej správe taktiež predpovedá, že do roku 2017 bude polovica svetovej populácie pokrytá sieťami štvrtej generácie/LTE. Počty užívateľov chytrých telefónov dosiahnu v roku 2017 približne tri miliardy, v porovnaní so 700 miliónmi v roku 2011.

Celkový objem mobilnej dátovej prevádzky aj naďalej porastie – medzi prvým štvrťrokom 2011 a prvým štvrťrokom 2012 sa objem dátovej prevádzky zdvojnásobil, predovšetkým vďaka sledovaniu videa. Chytré telefóny sú a aj naďalej budú kľúčovou hnacou silou dátovej prevádzky.

V období rokov 2011 až 2017 vzrastie objem mobilnej dátovej prevádzky 15krát. Údaje uverejnené v správe taktiež poukazujú na rozdiely medzi krajinami a regiónmi. V prípade rastu počtu mobilného internetového pripojenia bola krajinou s najväčším počtom pripojení v prvom štvrťroku roku 2012 Čína – 39 miliónov, nasledovaná Indiou s 25 miliónmi. V ázijsko-pacifickom regióne celkom vzniklo 93 miliónov pripojení, nasledovaných Afrikou s 30 miliónmi.

Hlavným pretrvávajúcim trendom, ktorý správa odhalila, je skutočnosť, že všetko dostáva mobilnú podobu. Za týmto vývojom stojí najmä rastúci dopyt občanov po pripojení kedykoľvek a kdekoľvek a využitie videa, cloudových služieb a internetu, avšak aj pripojenie pre vzájomnú komunikáciu medzi zariadeniami.

O správe Ericssonu

Už od prvých dní prevádzky mobilného vysokorýchlostného pripojenia Ericsson robí merania v rámci veľkého počtu aktívne prevádzkovaných sietí vo všetkých regiónoch sveta.

Cieľom tejto správy je podeliť sa o analýzu vychádzajúcu z týchto meraní, interných prognóz a iných relevantných štúdií a poskytnúť tak poznatky o súčasnom vývoji dátovej prevádzky a trhov. Informácie o stave trhov a dátovej prevádzky aj našu analýzu budeme uverejňovať pravidelne.  Ak chcete získať viac informácií, popr. si stiahnuť kompletnú správu, navštívte stránky: www.ericsson.com/traffic-market-report.

Broadcast room: www.ericsson.com/broadcast_room

Ericsson je popredným medzinárodným dodávateľom telekomunikačných technológií a služieb. Prostredníctvom riešení fungujúcich v reálnom čase vytvárame prepojenú spoločnosť, ktorá nám všetkým umožňuje študovať, pracovať a slobodnejšie žiť v trvalo udržateľných spoločnostiach po celom svete.

Našu ponuku tvoria služby, software a infraštruktúra informačných a komunikačných technológií určených telekomunikačným operátorom a iným odvetviam. V súčasnosti sa v sieťach od Ericssonu uskutočňuje viac než 40% celosvetovej mobilnej komunikácie a naša spoločnosť zabezpečuje servis sieti zákazníkov s viac než 2 miliardami užívateľov.

Pôsobíme v 180 krajinách a zamestnávame viac než 100 000 pracovníkov. Ericsson bol založený v roku 1876 a sídli v Štokholme vo Švédsku. V roku 2011 boli tržby našej spoločnosti 226,9 miliárd švédskych korún (35 miliárd amerických dolárov). Ericsson je zapísaný na štokholmskej burze NASDAQ OMX a newyorskej burze NASDAQ.

www.ericsson.com 
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress

(tlačová správa)

 

 

>
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke