Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Moody's zaradila Nokiu do špekulatívneho pásma

Moody's zaradila Nokiu do špekulatívneho pásma

Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s v piatok zaradila fínskeho výrobcu mobilných telefónov Nokia do špekulatívneho pásma. Zhoršenie ratingu zdôvodnila obavou o finančnú situáciu firmy a slabými predajmi jej telefónov s operačným systémom Windows. Agentúra upozorňuje na reštrukturalizáciu firmy, ktorá vytvára väčšie tlaky na jej tržby a hotovosť, než sa pôvodne očakávalo.

Stratový fínsky výrobca mobilných telefónov Nokia vo štvrtok oznámil, že plánuje globálne zrušiť ďalších 10 tis. pracovných miest. Toto rušenie miest, ktorého súčasťou bude zatvorenie jediného závodu Nokie vo Fínsku, znamená, že celkový plánovaný počet zrušených miest od roku 2010 stúpol na viac ako 40 tisíc.

Nokia ďalej vo štvrtok uviedla, že do konca roka 2013 bude mať ďalšie reštrukturalizačné náklady v objeme zhruba 1 mld. eur. Hodnota akcií Nokie spadla o viac ako 70 % odvtedy, ako vo februári 2011 oznámila, že sa vzdáva svojho vlastného operačného systému pre smartfóny Symbian a prechádza k doteraz v podstate nevyskúšanému systému Windows Phone od spoločnosti Microsoft.

TIP: Nokia predá podiel vo firme Vertu, producentovi luxusných mobilov

(SITA)

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.