Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Väčší displej iPhonu 5 naznačuje aj nový systém iOS 6

Väčší displej iPhonu 5 naznačuje aj nový systém iOS 6

Pred týždňom Apple predstavil ďalšiu generáciu svojho mobilného operačného systému iOS s číselným označením 6. Za ten čas sa už podarilo nájsť ďalšie náznaky faktu, že nový iPhone by mohol mať displej s väčšími rozmermi.

Ako píše napríklad TechCrunch, vývojári aplikácií pre iOS majú v iOS SDK (Software Development Kit) k dispozícii nový nástroj, takzvaný „Auto Layout“.

Nástroj im v podstate uľahčí prispôsobenie používateľského prostredia aplikácie na viacero rozdielnych displejov. 

Ak má napríklad aplikácia viacero jazykových mutácií, v ktorých je výraz v jednom jazyku dlhší a v druhom kratší, pomocou spomínaného nástroja sa vývojár uistí, že všetky ovládacie prvky a tlačidla budú mať správnu veľkosť, ktorá sa bude napríklad prispôsobovať dĺžke výrazu.

Ak by teda Apple skutočne plánoval nový iPhone s väčším displejom, prispôsobenie aplikácií na viacero rôznych uhlopriečok by pre vývojárov nemuselo predstavovať až taký veľký problém.

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.