Väčší displej iPhonu 5 naznačuje aj nový systém iOS 6

Väčší displej iPhonu 5 naznačuje aj nový systém iOS 6

Pred týždňom Apple predstavil ďalšiu generáciu svojho mobilného operačného systému iOS s číselným označením 6. Za ten čas sa už podarilo nájsť ďalšie náznaky faktu, že nový iPhone by mohol mať displej s väčšími rozmermi.

Ako píše napríklad TechCrunch, vývojári aplikácií pre iOS majú v iOS SDK (Software Development Kit) k dispozícii nový nástroj, takzvaný „Auto Layout“.

Nástroj im v podstate uľahčí prispôsobenie používateľského prostredia aplikácie na viacero rozdielnych displejov. 

Ak má napríklad aplikácia viacero jazykových mutácií, v ktorých je výraz v jednom jazyku dlhší a v druhom kratší, pomocou spomínaného nástroja sa vývojár uistí, že všetky ovládacie prvky a tlačidla budú mať správnu veľkosť, ktorá sa bude napríklad prispôsobovať dĺžke výrazu.

Obr, Testy, HTC Desire C

Ak by teda Apple skutočne plánoval nový iPhone s väčším displejom, prispôsobenie aplikácií na viacero rôznych uhlopriečok by pre vývojárov nemuselo predstavovať až taký veľký problém.

 

Diskusia / 12 Fotogaléria / 1
>
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke