Moody's zhoršila rating firmy Telefónica

Moody's zhoršila rating firmy Telefónica

Medzinárodná ratingová agentúra Moody's v stredu znížila španielskej telekomunikačnej spoločnosti Telefónica S.A. rating dlhodobých nezabezpečených záväzkov a emisný rating na stupeň Baa2 z úrovne Baa1.

Zhoršenie ratingu odzrkadľuje zvýšené obavy agentúry v súvislosti so španielskym makroekonomickým prostredím a jeho dopadom na spotrebiteľské výdavky v krajine, čo bude naďalej negatívne vplývať na domáce tržby firmy. Zníženie ratingu nasleduje po tom, ako agentúra 13. júna znížila hodnotenie úverovej spoľahlivosti španielskej vlády na stupeň Baa3 z úrovne A3.

(SITA)

 

Diskusia / 7
>
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke