Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

RIM sa zrejme rozdelí. Bude divízia zariadení BlackBerry na predaj?

RIM sa zrejme rozdelí. Bude divízia zariadení BlackBerry na predaj?

Spoločnosť Research in Motion, ktorá sa zameriava na výrobu manažérskych smartfónov, uvažuje o rozdelení na dve časti. Oddelené majú byť divízie zariadení a komunikačných služieb BlackBerry, informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na britskú tlač.

RIM si nechala minulý mesiac podľa denníka The Sunday Times preskúmať svoje strategické možnosti. Podľa dostupných informácií by mohlo dôjsť jej rozdeleniu a následnému predaju divízie zariadení BlackBerry.

Medzi potenciálnych kupcov patrí najmä Facebook a Amazon. Do úvahy pripadá aj predaj komunikačných služieb, o ktoré by mohli mať záujem dvaja konkurenti Google a Apple. Poslednou alternatívou je podľa britských novín predaj nerozdelenej firmy. Spoločnosť Research in Motion sa k situácii zatiaľ nevyjadrila.

Správa o možnom rozdelení či predaji časti firmy prichádza v čase, kedy spoločnosť RIM varovala, že hospodársky výsledok za prvý štvrťrok na prevádzkovej úrovni bude šokujúci a zároveň požiadala investičné banky, aby jej navrhli, čo ďalej s podnikaním. Vedenie firmy avizovalo, že sa problémy nezaobídu bez rozsiahleho prepúšťania.

Kedysi priekopnícka firma manažérskych telefónov sa dnes stretáva s ostrou konkurenciou. Vstup na trh smartfónov pre bežných používateľov sa firme v minulosti nepodaril a neuspela ani na trhu s tabletmi so svojim tabletom BlackBerry PlayBook. Popularitu stráca aj v segmente biznis používateľov, kde bola ešte donedávna absolútnou jednotkou.

K strate dôvery prispeli aj technické problémy, ktoré súviseli s celosvetovými výpadkami internetových služieb BlackBerry či odkladanie uvedenia nových produktovna trh. Spoločnosť Research in Motion čelí prepadu zisku. Predaj údajne zvažovala už na prelome rokov, pričom na radikálne zmeny ju vyzývali aj akcionári.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.