Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Orange od júla zvýhodní aj roamingové balíky. Vieme nové ceny

Orange od júla zvýhodní aj roamingové balíky. Vieme nové ceny

Operátor Orange od prvého júla zníži okrem cien za hovory v roamingu v rámci eurotarify aj ďalšie ceny vo vybraných balíkoch. Podľa vyjadrenia Orangeu pre MobilManiu sa budú zmeny týkať balíka Ahoj Európa+, regionálnych balíkov Ahoj a Dovolenkového roamingu.

Ceny v doplnkových balíkoch, ktoré boli doteraz na úrovni eurotarify, budú aj od júla kopírovať jej nové hodnoty. V balíku Ahoj Európa+ sa cena prvej minúty prichádzajúceho hovoru zníži zo súčasných 13,2 centa na 9,6 centa. Každá ďalšia minúta bude spoplatnená oproti pôvodnej cene 9 centov sumou 7 centov.

Pri regionálnych balíkoch Ahoj Česko, Rakúsko, Maďarsko a Poľsko budú nové ceny prichádzajúcich hovorov totožné s ponukou Ahoj Európa+ (9,6 centa). Líši sa však samotná zľava – po prvej minúte prichádzajúceho hovoru totiž doteraz stála každá ďalšia minúta až 11 centov.

Dovolenkový roaming za takmer 5 eur mesačne ponúkne pri volaniach v rámci krajín Európskej únie, Švajčiarska, Lichtenštajnska, Nórska a Islandu od júla ceny novej eurotarify kombinované s hodinou prichádzajúcich hovorov v cene balíka. Benefit však platí aj pre ďalšie dovolenkové destinácie, ceny za volania sú však vyššie.

V rámci štandardných roamingových služieb bez doplnkových balíkov musia podľa nových pravidiel Európskej komisie všetci operátori od prvého júla znížiť ceny hovorov v rámci krajín EÚ na 34,8 centa za minútu odchádzajúceho hovoru a 9,6 centa za minútu prichádzajúceho hovoru. Menila sa tiež cena za odoslanú SMS správu, a to na 10,8 centa.

TIP: Od júla klesnú ceny v roamingu. Len na cenový strop

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.