Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Facebook rýchlo stiahol testovanú funkciu na spoznávanie ľudí

Facebook rýchlo stiahol testovanú funkciu na spoznávanie ľudí

Používatelia mobilných zariadení mohli otestovať novinku sociálnej siete Facebook. Funkcia „Find Friends Nearby“ zjednodušovala spojenie s novými ľuďmi, ktorých ľudia mohli spoznať napríklad na koncerte alebo konferencii. V súčasnosti sa už vyskúšať nedá.

Sociálna sieť svoj krok zdôvodnila tým, že nešlo o oficiálne uvedenú novinku, ale o iniciatívu niekoľkých inžinierov. „Niektoré testované produkty boli sprístupnené, iné nie. Nič viac sa k tomu povedať nedá,“ napísal Facebook v stanovisku pre ABC News.

Inžinieri začali na funkcionalite pracovať v rámci tzv. hackathon akcie, čo je vymedzený čas, kedy môžu zamestnanci voľne tvoriť. Novinka sa objavila zhruba po dvoch mesiacoch od akvizície startupu Glancee, ktorého aplikácia upozornila používateľa v prípade, ak sa v jeho blízkosti nachádzal človek s podobnými záujmami.

Facebook si pýta telefónne čísla

S rozširovaním Facebooku do mobilných zariadení môže pomôcť získavanie telefónnych čísiel používateľov. Sociálna sieť si ich pýta na základe zvyšovania bezpečnosti pri zabudnutí hesla k používateľskému kontu, uvádza sa na stránke Centra pomoci.

Bezpečnostní experti upozorňujú, že zozbierané údaje môžu byť v budúcnosti poskytnuté tretím stranám. „Trochu by som sa toho obával. Vieme, že to už Facebook v minulosti urobil,“ uviedol Graham Cluley z antivírusovej spoločnosti Sophos.

Sociálna sieť totiž pred rokom umožnila aplikáciám rôzneho pôvodu získať prístup k súkromným údajom používateľov. Stačilo, ak používateľ prístup povolil. Dáta mohli byť následne zneužité na komerčné účely aj prihlásenie používateľa k plateným službám.

Pripomeňme, že obnoviť heslo sa dá aj prostredníctvom kódu, zodpovedaním kontrolnej otázky či identifikáciou známych na fotografiách. Využíva sa pritom e-mail zaslaný na adresu prepojenú s používateľským účtom. Téme sa venoval The Telegraph.

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.