Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nokia Lumia 900 oficiálne aj u nás. V e-shopoch od 500 eur

Nokia Lumia 900 oficiálne aj u nás. V e-shopoch od 500 eur

Fínsky producent mobilných telefónov na včerajšej tlačovke v Prahe oficiálne uviedol Nokiu Lumia 900 aj na náš trh. Zakúpiť ju môžete už v týchto dňoch. Cenovka top modelu Nokie sa v internetových e-shopoch pohybuje od 500 eur.

Nokia Lumia 900 sa stavia priamo proti Apple iPhonu či najlepšie vybaveným Androidom, ako je napríklad Samsung Galaxy S III či HTC One X.

Novinka používa operačný systém Windows Phone 7.5, koncom tohto roka je naplánovaný jeho update na novú verziu 7.8. Dôvod, prečo súčasné Lumie nedostanú update na pripravovaný Windows Phone 8 Nokia vysvetlila tým, že "osmička" sa orientuje prevažne na hardvérové zmeny, ako je podpora dvojjadrových procesorov či NFC. Pre súčasné portfólio je pripravený update, ktorý prinesie najmä dizajnové a funkčné zmeny, napríklad v podobe inovovanej domácej obrazovky so živými dlaždicami.

Nokia Lumia 900 Disponuje 4,3-palcovým AMOLED displejom, rýchlymi dátovými prenosmi HSDPA a HSUPA, 8 Mpx fotoaparátom Carl Zeiss a 16 GB internou pamäťou. Poháňa ju 1,4 GHz procesor, ktorému sekunduje operačná pamäť RAM s kapacitou 512 MB.

TIP: Nokia Lumia 900: Najlepšie fínske okná (exkluzívne prvé dojmy)

V susednej Českej republike sa bude predávať aj špeciálna limitovaná edícia Batman Dark Knight Rises. Špeciálna edícia zahŕňa laserom vygravírované logo Batman na zadnej časti telefónu. Tradičné modré balenie bude tentokrát v čiernej farbe. V telefóne bude taktiež multimediálny obsah týkajúci sa filmu. Spomínajú sa obrázky, pozadia a zvonenia.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.