Orange: 3G sieť dostupná pre 3,8 milióna obyvateľov, pokrytie rozširovalo aj O2 (Doplnené)

Orange: 3G sieť dostupná pre 3,8 milióna obyvateľov, pokrytie rozširovalo aj O2 (Doplnené)

Pôvodný článok z 28.6: Mobilný operátor Orange pokrýva svojou 3G sieťou už 137 miest a 600 obcí, čo predstavuje 3,8 milióna obyvateľov Slovenska.

3G sieť Orangeu beží na nadstavbe HSPA+ s maximálnou teoretickou rýchlosťou 21 Mbit/s. Pre 35 % populácie SR je k dispozícii mobilné pripojenie s maximálnou teoretickou rýchlosťou 42,2 Mbit/s.

Orange považuje obec sa pokrytú vtedy, keď má k vnútornému 3G pokrytiu prístup aspoň polovica jej obyvateľov. „Do percenta populácie pokrytého vnútorným 3G signálom sa započítava len obyvateľstvo v pokrytej časti obce, čo je aktuálne 3,8 milióna, teda 71,6 % populácie SR,“ uvádza Orange. Vonkajším 3G signálom pokrýva Orange 78 % obyvateľov krajiny.

Doplnené a aktualizované dnes o 13:00: V posledných týždňoch rozširovalo pokrytie svojej 3G siete aj O2. Išlo o lokality Cífer, Suchá nad Parnou, Vlčkovce, Brestovany, Zavar, Dolné Lovčice, Vráble, Bánovce nad Bebravou, Donovaly, Šachtičky, Kováčová, Sliač a Nové Mesto nad Váhom.

V 3G sieti O2 sú momentálne dostupné maximálne teoretické rýchlosti do 14,4 Mbit/s pri sťahovaní dát a 2 Mbit/s pri ich odosielaní. Bez dátového balíčka je limitom pri sťahovaní 8 Mbit/s.

O2 má v pláne do jesene pokryť spolu 160 obcí, čím by zabezpečila pokrytie 3G siete pre polovicu populácie Slovenska.

 

Diskusia / 44
>
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke