Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Orange: 3G sieť dostupná pre 3,8 milióna obyvateľov, pokrytie rozširovalo aj O2 (Doplnené)

Orange: 3G sieť dostupná pre 3,8 milióna obyvateľov, pokrytie rozširovalo aj O2 (Doplnené)

Pôvodný článok z 28.6: Mobilný operátor Orange pokrýva svojou 3G sieťou už 137 miest a 600 obcí, čo predstavuje 3,8 milióna obyvateľov Slovenska.

3G sieť Orangeu beží na nadstavbe HSPA+ s maximálnou teoretickou rýchlosťou 21 Mbit/s. Pre 35 % populácie SR je k dispozícii mobilné pripojenie s maximálnou teoretickou rýchlosťou 42,2 Mbit/s.

Orange považuje obec sa pokrytú vtedy, keď má k vnútornému 3G pokrytiu prístup aspoň polovica jej obyvateľov. „Do percenta populácie pokrytého vnútorným 3G signálom sa započítava len obyvateľstvo v pokrytej časti obce, čo je aktuálne 3,8 milióna, teda 71,6 % populácie SR,“ uvádza Orange. Vonkajším 3G signálom pokrýva Orange 78 % obyvateľov krajiny.

Doplnené a aktualizované dnes o 13:00: V posledných týždňoch rozširovalo pokrytie svojej 3G siete aj O2. Išlo o lokality Cífer, Suchá nad Parnou, Vlčkovce, Brestovany, Zavar, Dolné Lovčice, Vráble, Bánovce nad Bebravou, Donovaly, Šachtičky, Kováčová, Sliač a Nové Mesto nad Váhom.

V 3G sieti O2 sú momentálne dostupné maximálne teoretické rýchlosti do 14,4 Mbit/s pri sťahovaní dát a 2 Mbit/s pri ich odosielaní. Bez dátového balíčka je limitom pri sťahovaní 8 Mbit/s.

O2 má v pláne do jesene pokryť spolu 160 obcí, čím by zabezpečila pokrytie 3G siete pre polovicu populácie Slovenska.

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.