Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na vysvedčeniach sa objavil QR kód, aká je jeho funkcia

Na vysvedčeniach sa objavil QR kód, aká je jeho funkcia

Žiaci a študenti včera dostali do rúk vysvedčenia. Mnohých na nich zaujala novinka, QR kód vytlačený na zadnej strane. Prečo sa na dokumente objavil, nevedeli ani učitelia, informoval redakciu Živé.sk jeden zo študentov.

QR kód obsahuje meno a priezvisko žiaka, rodné číslo, skratky predmetov a príslušné známky, ospravedlnené a neospravedlnené hodiny, celkové hodnotenie a dátum. Jeho úlohou je kontrola integrity údajov a zamedzenie falšovania údajov. Učiteľom, resp. iným pracovníkom, by mal zase uľahčiť spracovávanie informácií, uvádza usmernenie MŠVVaŠ SR.

Pre prečítanie kódu sa špeciálny softvér nevyžaduje, píše on-line pomocník softvéru aSc Agenda. Pre zariadenia s iOS stačí QR Reader, pre Android QR Droid, Windows Phone spracovanie údajov zvládne vďaka funkcii „Search“.

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.