Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nový iPhone by mal dostať štvorjadrový procesor

Nový iPhone by mal dostať štvorjadrový procesor

V poradí už šiesta generácia iPhonu bude podľa posledných informácií obsahovať štvorjadrový procesor s označením Apple A6. Malo by ísť o čip postavený na procesore Exynos 4 od Samsungu, vyrobený 32 nanometrovou technológiou, ktorý nájdete taktiež v najnovšom smartfóne Galaxy S3. Správu priniesol portál Digitimes, ktorý tvrdí, že s týmto uvedením dobehne Apple ostatných výrobcov, ktorí už svoje modely so štvorjadrovým procesorom predstavili alebo ešte len uvedú v druhej polovici roka 2012.

Súčasná verzia telefónu iPhone 4S a tablet iPad 2 disponujú dvojjadrovým procesorom Apple A5. V marci bol spolu s novým iPadom uvedený vylepšený čip A5X, ktorý priniesol štvorjadrovú grafiku ale „iba“ dvojjadrový procesor.

Apple osadzoval každú novú generáciu svojho smartfónu procesorom, ktorý sa nachádzal aj v jeho najnovšom tablete. Avšak, A5X oproti predchodcovi predstavuje len upravenú verziu A5. Je stavaný najmä na prevádzku Retina displeja nového iPadu a v momentálnej podobe je tiež príliš veľký na to, aby sa zmestil do útrob telefónu od Apple. Ďalší iPhone by mal preto vraj obsahovať celkom nový procesor s názvom A6.

Či sa tieto dohady nakoniec potvrdia a v novom iPhone uvidíme čip A6 alebo upravený A5X, nám neskôr ukáže až samotný Apple. Očakáva sa ale taktiež podpora LTE siete, menší 19-pinový dock konektor, zmena rozmeru obrazovky či použitého materiálu. Predstavený by mal byť na jeseň tohto roku, kedy bude pre používateľov dostupný aj najnovší operačný systém pre mobilné zariadenia iOS 6.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.