Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bývalí vývojári MeeGo sformovali nový startup Jolla

Bývalí vývojári MeeGo sformovali nový startup Jolla

Bývalí zamestnanci Nokie, ktorí pracovali na vývoji systému MeeGo a z ktorých rúk vzišla Nokia N9, chcú v práci pokračovať a vytvoriť vlastný smartfón. Odídenci založili startup Jolla, ktorého šéfom je bývalý zamestnanec Nokie Marc Dillon, ktorý pre firmu pracoval jedenásť rokov.

„Spolu so súkromnými investormi a partnermi bude Jolla navrhovať, vyvíjať a predávať nové smartfóny so systémom MeeGo,“ píše sa v oznámení. Bližšie detaily Jolla zatiaľ neprezradila. S prácou však údajne začali už pred niekoľkými mesiacmi a nový smartfón má mať úplne nové používateľské rozhranie.

Nokia N9, ktorú mnohí považujú za jeden z najlepších produktov Nokie z posledného obdobia, sa neteší prakticky žiadnej podpore zo strany fínskeho výrobcu. Nokia upriamila svoju pozornosť v oblasti smartfónov takmer výhradne na Windows Phone a novú produktovú líniu Lumia, v prípade ktorej treba pripomenúť partnerstvo s Microsoftom a jeho finančnú pomoc v objeme 250 miliónov dolárov.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.