Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
http://www.zive.sk/top-produkt-2014

Bývalí vývojári MeeGo sformovali nový startup Jolla

Bývalí vývojári MeeGo sformovali nový startup Jolla

Bývalí zamestnanci Nokie, ktorí pracovali na vývoji systému MeeGo a z ktorých rúk vzišla Nokia N9, chcú v práci pokračovať a vytvoriť vlastný smartfón. Odídenci založili startup Jolla, ktorého šéfom je bývalý zamestnanec Nokie Marc Dillon, ktorý pre firmu pracoval jedenásť rokov.

Obr

„Spolu so súkromnými investormi a partnermi bude Jolla navrhovať, vyvíjať a predávať nové smartfóny so systémom MeeGo,“ píše sa v oznámení. Bližšie detaily Jolla zatiaľ neprezradila. S prácou však údajne začali už pred niekoľkými mesiacmi a nový smartfón má mať úplne nové používateľské rozhranie.

Nokia N9, ktorú mnohí považujú za jeden z najlepších produktov Nokie z posledného obdobia, sa neteší prakticky žiadnej podpore zo strany fínskeho výrobcu. Nokia upriamila svoju pozornosť v oblasti smartfónov takmer výhradne na Windows Phone a novú produktovú líniu Lumia, v prípade ktorej treba pripomenúť partnerstvo s Microsoftom a jeho finančnú pomoc v objeme 250 miliónov dolárov.

Vyberáme pod stromček  
Diskusia / 31 Fotogaléria / 1
>
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.