Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Znovuzrodenie BlackBerry má prísť v januári

Znovuzrodenie BlackBerry má prísť v januári

Šéf kanadskej firmy Research in Motion Thorsten Heins verí, že nová generácia smartfónov BlackBerry 10 príde na trh už v januári 2013. Dočkať by sme sa mali plne dotykového smartfónu a čoskoro na to má prísť zariadenie s plnohodnotnou QWERTY klávesnicou.

„V januári s príchodom dotykového smartfónu a neskôr zariadenia s QWERTY znovu nakopneme vieru v RIM,“ uviedol v rozhovore pre portál Cio.com. „To, k čomu sa môžem pred verejnosťou zaviazať je, že keď začneme predávať BlackBerry 10, urobíme to vo vysokej kvalite,“ povedal Heins.

Nová generácia smartfónov kanadského výrobcu RIM, ktorá bude využívať systém BlackBerry 10 známy napríklad z tabletu BlackBerry PlayBook, má výrazné meškanie. Firma ich uvedenie odložila v čase, kedy sa potýka s výraznými finančnými problémami, stratou popularity v biznis segmente a reštrukturalizáciou.

Spoločnosť RIM prevalcoval iPhone od Apple a celý rad smartfónov postavených na systéme Android. Kedysi priekopníckej firme v oblasti manažérskych smartfónov sa nepodaril vstup na trh telefónov pre bežných používateľov a neuspela ani na trhu s tabletmi.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.