Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Motorola Defy Pro: Silný konkurent pre Samsung Galaxy Chat

Motorola Defy Pro: Silný konkurent pre Samsung Galaxy Chat

Americká spoločnosť Motorola predstavila jednoduchú novinku s hardvérovou QWERTY klávesnicou, ktorá dostala označenie Defy Pro. Ako už z názvu vyplýva, prístroj je odolný voči prachu aj vode. Samotnú odolnosť podčiarkuje aj krycie sklíčko displeja Corning Gorilla Glass.

Displej je tak odolný voči viditeľnému poškriabaniu. Zobrazovacia jednotka inak dosiahla veľkosť 2,7 palca pri slabšom QVGA rozlíšení 240 × 320 obrazových bodov. Snímač fotoaparátu má štandardné rozlíšenie 5 megapixlov. Nechýba mu automatické zaostrovanie či LED blesk určený do zhoršených svetelných podmienok.

Prístroj by mohol byť akousi konkurenciou pre nedávno predstavený Samsung Galaxy Chat. Zariadenie od Motoroly však poráža kórejskú novinku minimálne čo sa týka fotoaparátu, ktorý má o triedu vyššie rozlíšenie či ďalšie doplnkové funkcie.

Konektivita dnešnej novinky zahŕňa bezdrôtové technológie Wi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA či Bluetooth s A2DP, na dlhšie vzdialenosti zas poslúži GPRS a EDGE či rýchlejšie HSDPA spolu s HSUPA. Interná pamäť prístroja s neznámou kapacitou bude rozšíriteľná pomocou pamäťových kariet microSD až do 32 GB.

Treba tiež spomenúť skutočnosť, že jedna pamäťová karta s kapacitou 2 GB bude prítomná už v balení s prístrojom. Čo sa týka zvyšných parametrov, novinke samozrejme nechýba prehrávač hudby a videa či navigácia GPS.

Smartfón Motorola Defy Pro beží na operačnom systéme Android, konkrétna verzia však zatiaľ nebola bližšie špecifikovaná. Novinka sa začne predávať ešte tento mesiac v Brazílii, ďalšie trhy by mali nasledovať neskôr. Cena novinky zatiaľ nie je známa, informuje server Engadget.com.

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.