Apple ponúkne v iOS 6 nové e-mailové adresy @icloud.com

Apple ponúkne v iOS 6 nové e-mailové adresy @icloud.com

Apple sprístupnil v pondelok pre registrovaných vývojárov ďalšiu verziu svojho pripravovaného operačného systému pre mobilné zariadenia s označením iOS 6 Beta 3. Tá prichádza po troch týždňoch od uvoľnenia iOS 6 Beta 2 a prináša so sebou opravy chýb, lepšiu stabilitu či zopár noviniek.

Medzi prvými zmenami, ktoré boli doposiaľ zaznamenané patria nastavenia pre novú mapovú aplikáciu. Meranie vzdialenosti sa dá počítať v míľach alebo kilometroch a taktiež je možné, aby sa označenia miest zobrazovali vždy buď v systémovom jazyku alebo jazyku krajiny, pre ktorú platia. Najnovšia beta systému iOS 6 tiež umožňuje upraviť hlasitosť turn-by-turn navigácie.

Menšej zmeny sa dočkala aj aplikácia Safari. V sekcii záložky sa namiesto názvov histórie prehliadania, zoznamu na prečítanie a menu záložiek zobrazujú iba symboly. Používateľom iPadu pribudla nová ikonka zobrazujúca synchronizovanie zoznamu na prečítanie.

obr, 2012, temy, displeje 3fotografie v galérii

obr, 2012, temy, displeje 3fotografie v galérii

obr, 2012, temy, displeje 3fotografie v galérii

Výraznejšia novinka sa týka e-mailovej služby v iCloude. S príchodom iOS 6 dostanú používatelia novú e-mailovú schránku v podobe: meno@icloud.com. Tá nahradí doterajšiu koncovku @me.com, ktorá pochádzala z nedávno zrušenej služby MobileMe. V prípade názvov e-mailových adries od firmy Apple nepôjde mimochodom o prvú zmenu. V minulosti sa už totiž upravila koncovka @mac.com na @me.com.

Finálna verzia iOS 6 bude pre verejnosť dostupná túto jeseň. Vtedy sa taktiež očakáva predstavenie novej, už šiestej, generácie smartfónu iPhone.

 

Diskusia / 19 Fotogaléria / 3
>
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke