Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Apple ponúkne v iOS 6 nové e-mailové adresy @icloud.com

Apple ponúkne v iOS 6 nové e-mailové adresy @icloud.com

Apple sprístupnil v pondelok pre registrovaných vývojárov ďalšiu verziu svojho pripravovaného operačného systému pre mobilné zariadenia s označením iOS 6 Beta 3. Tá prichádza po troch týždňoch od uvoľnenia iOS 6 Beta 2 a prináša so sebou opravy chýb, lepšiu stabilitu či zopár noviniek.

Medzi prvými zmenami, ktoré boli doposiaľ zaznamenané patria nastavenia pre novú mapovú aplikáciu. Meranie vzdialenosti sa dá počítať v míľach alebo kilometroch a taktiež je možné, aby sa označenia miest zobrazovali vždy buď v systémovom jazyku alebo jazyku krajiny, pre ktorú platia. Najnovšia beta systému iOS 6 tiež umožňuje upraviť hlasitosť turn-by-turn navigácie.

Menšej zmeny sa dočkala aj aplikácia Safari. V sekcii záložky sa namiesto názvov histórie prehliadania, zoznamu na prečítanie a menu záložiek zobrazujú iba symboly. Používateľom iPadu pribudla nová ikonka zobrazujúca synchronizovanie zoznamu na prečítanie.

Výraznejšia novinka sa týka e-mailovej služby v iCloude. S príchodom iOS 6 dostanú používatelia novú e-mailovú schránku v podobe: meno@icloud.com. Tá nahradí doterajšiu koncovku @me.com, ktorá pochádzala z nedávno zrušenej služby MobileMe. V prípade názvov e-mailových adries od firmy Apple nepôjde mimochodom o prvú zmenu. V minulosti sa už totiž upravila koncovka @mac.com na @me.com.

Finálna verzia iOS 6 bude pre verejnosť dostupná túto jeseň. Vtedy sa taktiež očakáva predstavenie novej, už šiestej, generácie smartfónu iPhone.

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.