Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Európski operátori masívne objednávajú nové nano SIM karty

Európski operátori masívne objednávajú nové nano SIM karty

Podľa informácií denníka Financial Times sa väčšina najväčších európskych operátorov začala predzásobovať novými SIM kartami veľkosti nano. Dôvodom má byť predpoklad, že nový iPhone od spoločnosti Apple, ktorého uvedenie sa očakáva na jeseň tohto roka, má disponovať slotom práve pre spomínaný čerstvo certifikovaný štandard 4FF nano-SIM.

Nové nano SIM karty majú byť až o 40 % menšie ako súčasná generácia neveľmi populárnych micro SIM kariet, ktoré sme videli u viacerých súčasných výrobcov naprieč ich zariadeniami.

Motorola, Nokia, RIM a Apple sa rozhodli navrhnúť vlastné štandardy, ktoré museli následne prejsť certifikáciou Európskeho inštitútu pre telekomunikačné štandardy (ETSI). Inštitút sa nakoniec rozhodol pre certifikáciu normy, ktorú navrhoval práve Apple.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.