Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Elektronické faktúry Orangeu už aj v internetbankingu Sporiteľne

Elektronické faktúry Orangeu už aj v internetbankingu Sporiteľne

Slovenská sporiteľňa pred dvoma týždňami spustila pre svojich klientov službu e-dokumenty, ktorá umožní nechať si zasielať elektronické dokumenty priamo do prostredia internetbankingu. V súčasnosti je možné zriadenie služby pre výpisy od Asset Managementu Sporiteľne a z externého prostredia aj pre faktúry spoločnosti Orange.

Pre aktiváciu služby stačí vyplniť žiadosť v internetbankingu spolu s uvedením variabilného symbolu z faktúry operátora. Podľa hovorcu Orangeu Richarda Fidesa pritom nie je nutná ani osobitná aktivácia elektronickej faktúry. Banka následne službu zriadi do 24 hodín. Po prijatí faktúry je ju možné zaplatiť jedným kliknutím bez nutnosti odpisovania akýchkoľvek údajov alebo aj odpoveďou na notifikačnú SMS správu.

Sporiteľňa prejavila záujem o rozširovanie služby aj medzi ďalších operátorov. „Rokujeme s telekomunikačnými operátormi, ako aj s dodávateľmi energií či s poisťovňami,“ uviedol pre MobilMania.sk hovorca Štefan Frimmer.

O2 ani Telekom rokovania priamo nepotvrdili. „V prípade, že do tejto oblasti prinesieme novinky, budeme o nich samozrejme včas informovať,“ uvádza hovorkyňa O2 Martina Jamrichová.

Telekom už podobnú službu ponúka od roku 2010 v spolupráci s Tatra bankou. Avíza o faktúrach do jej internetbankingu odosiela za mobilnú aj pevnú sieť. „Do budúcnosti nevylučujeme ani spoluprácu a rozšírenie služby pre klientov viacerých bánk,“ dopĺňa hovorca pre služby a financie operátora Michal Korec. Orange na otázku o rozšírení služby pre klientov iných bánk neodpovedal.

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.