Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Filmy v iCloude sú úž dostupné aj pre Slovensko

Filmy v iCloude sú úž dostupné aj pre Slovensko

Spoločnosť Apple včera potešila viacerých zákazníkov za hranicami USA. Najskôr sprístupnila službu iTunes Match v Poľsku a Maďarsku, u nás je už dostupná od decembra minulého roka, a následne rozšírila iTunes v iCloude o filmy v 35 ďalších krajinách vrátane Slovenska i Českej republiky.

Zatiaľ čo iTunes Match nahráva za ročný poplatok 24,99 eur vašu hudobnú kolekciu na servery Apple, iTunes v iCloude znamená, že váš zakúpený obsah si môžete kedykoľvek a bez poplatku opätovne stiahnuť do zariadenia, v ktorom máte prihlásené vaše Apple ID. Obsah zahŕňa hudbu, knihy, aplikácie a od marca tohto roka aj filmy, TV relácie či seriály. Posledné dve menované však stále platia iba pre USA.

Filmy v iCloude fungujú na podobnom princípe ako aplikácie v iOS. Ak si daný film zakúpite napríklad v iTunes na Macu, iCloud vám zosynchronizuje históriu zakúpených položiek na všetkých zariadeniach s vašim Apple ID účtom a film si tak môžete bezplatne stiahnuť napríklad do iPadu, iPhonu, iPodu Touch Apple TV alebo ďalšieho Macu aj PC. Môžete taktiež nastaviť automatické sťahovanie, kedy sa jednotlivý obsah uloží sám do zariadenia, v ktorom máte túto možnosť povolenú.

Aj keď hudba, knihy a aplikácie v iCloude prinášajú pre slovenských používateľov užitočnú funkciu, filmy v obchode iTunes zostávajú kvôli stálej absencii slovenského dabingu alebo titulkov pre našincov skôr nezaujímavé. Momentálne sa v iTunes Store nachádza iba zopár filmov so slovenským dabingom od spoločnosti Disney, film so slovenskými titulkami v obchode nenájdete žiaden.

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.