Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Firefox OS sa dá otestovať, príde začiatkom budúceho roka

Firefox OS sa dá otestovať, príde začiatkom budúceho roka

Firefox OS sa už dá vyskúšať. Testovanie tzv. nočnej zostavy je však možné len pod desktopovými operačnými systémami, teda Windows, Mac OS X a Linux. Cieľom je, aby sa s novou platformou oboznámili vývojári aplikácií.

Všetko tak nasvedčuje tomu, že Mozilla vývoj svojho mobilného operačného systému stihne dokončiť do prvého kvartálu budúceho roka. Vtedy sa majú objaviť prvé zariadenia, ktoré budú pod nový systém využívať, informovali sme začiatkom mesiaca.

Mozilla avizuje, že jej produkt bude rýchlejší, ako v súčasnosti populárny Android. Základom Firefox OS sú otvorené štandardy. Spolieha sa hlavne na renderovacie jadro Gecko a technológie Linuxu. Vývojárov by mal osloviť orientáciou na HTML5.Zdroj: TechWeekEurope.co.uk

Zároveň internet obleteli nové screenshoty z prostredia Firefox OS. Mozilla však v reakcii uviedla, že už stratili na aktuálnosti, nakoľko softvér je neustále vo vývoji. „Môžete očakávať, že sa budú objavovať stále nové náhľady. Nejde však o znak konečného produktu,“ napísala Mozilla v odpovedi pre TechWeekEurope.co.uk, ktorý sa téme venoval.

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.