Facebook získal ďalšie talenty, zachutili mu mobilné platformy (video)

Facebook získal ďalšie talenty, zachutili mu mobilné platformy (video)

S cieľom posilniť pôsobenie na mobilných platformách kúpila sociálna sieť Facebook startup Acrylic. Firma sa zaoberala vývojom aplikácií pre operačné systémy od Apple, pričom používatelia sa mohli stretnúť s dvoma jej produktmi.

Pulp umožňuje získať prehľad o aktualitách z viacerých internetových zdrojov vrátane sociálnych sietí. Wallet slúži ako bezpečnostná schránka pre ukladanie hesiel, čísel platobných kariet a ďalších citlivých informácií. Obe aplikácie podporujú Mac OS X. Pulp môžu využiť aj používatelia tabletov iPad, Wallet je zase k dispozícii pre smartfóny iPhone.

obr, 2012, bleskovky, carla

obr, 2012, bleskovky, carla


Ukážky aplikácie Pulp (vľavo) a Wallet (vpravo), zdroj: Acrylicapps.com

Facebook však v rámci kúpy nezískal spomenuté produkty. Tvorcovia zároveň na blogu ohlásili ukončenie ich vývoja. Aj naďalej sa ale budú dať zakúpiť v súčasnej podobe.

Všimol si aj projekt Spool

Ešte predtým Facebook stihol prebrať tím vývojárov stojaci za projektom Spool. Nejde teda o klasické odkúpenie spoločnosti s jej aktívami. Do startupu pritom ešte začiatkom roka investori vložili jeden milión dolárov.

V rámci projektu bola vytvorená mobilná aplikácia pre operačné systémy Android a iOS, pomocou ktorej sa dali sťahovať videá, články či iný internetový obsah do mobilného zariadenia. Používateľ si ho mohol neskôr prezerať v off-line režime.

Aplikácia pritom nedospela ani do finálnej podoby. Po prevzatí Facebookom sa v obchodoch s aplikáciami Google Play, resp. App Store už nenachádza, informoval TechnoBuffalo.com.

 

Diskusia / 1 Fotogaléria / 2
>
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke