Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Facebook získal ďalšie talenty, zachutili mu mobilné platformy (video)

Facebook získal ďalšie talenty, zachutili mu mobilné platformy (video)

S cieľom posilniť pôsobenie na mobilných platformách kúpila sociálna sieť Facebook startup Acrylic. Firma sa zaoberala vývojom aplikácií pre operačné systémy od Apple, pričom používatelia sa mohli stretnúť s dvoma jej produktmi.

Pulp umožňuje získať prehľad o aktualitách z viacerých internetových zdrojov vrátane sociálnych sietí. Wallet slúži ako bezpečnostná schránka pre ukladanie hesiel, čísel platobných kariet a ďalších citlivých informácií. Obe aplikácie podporujú Mac OS X. Pulp môžu využiť aj používatelia tabletov iPad, Wallet je zase k dispozícii pre smartfóny iPhone.


Ukážky aplikácie Pulp (vľavo) a Wallet (vpravo), zdroj: Acrylicapps.com

Facebook však v rámci kúpy nezískal spomenuté produkty. Tvorcovia zároveň na blogu ohlásili ukončenie ich vývoja. Aj naďalej sa ale budú dať zakúpiť v súčasnej podobe.

Všimol si aj projekt Spool

Ešte predtým Facebook stihol prebrať tím vývojárov stojaci za projektom Spool. Nejde teda o klasické odkúpenie spoločnosti s jej aktívami. Do startupu pritom ešte začiatkom roka investori vložili jeden milión dolárov.

V rámci projektu bola vytvorená mobilná aplikácia pre operačné systémy Android a iOS, pomocou ktorej sa dali sťahovať videá, články či iný internetový obsah do mobilného zariadenia. Používateľ si ho mohol neskôr prezerať v off-line režime.

Aplikácia pritom nedospela ani do finálnej podoby. Po prevzatí Facebookom sa v obchodoch s aplikáciami Google Play, resp. App Store už nenachádza, informoval TechnoBuffalo.com.

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.