Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Sony čoskoro predstaví ďalšiu Xperiu. Má mať veľký displej či 13 MPx fotoaparát

Sony čoskoro predstaví ďalšiu Xperiu. Má mať veľký displej či 13 MPx fotoaparát

Japonská spoločnosť Sony pravdepodobne už v auguste predstaví ďalší smartfón z línie Xperia, ktorý bude už od výroby bežať na operačnom systéme Android s označením 4.0 Ice Cream Sandwich. Model by mal byť internacionálnou verziou smartfónu Xperia GX.

Globálna novinka ponúkne takmer rovnakú výbavu ako spomínaný model určený výhradne pre japonský trh. Smartfón, ktorý má zatiaľ kódované označenie LT29i Hayabusa, bude mať dvojjadrový 1,5 GHz procesor s grafikou Adreno 320 GPU či mierne menší 4,55-palcový displej.

Zobrazovacia jednotka má mať taktiež HD rozlíšenie 1 280 × 720 obrazových bodov. Čo sa týka ďalších parametrov, môžeme spomenúť 1 GB operačnej pamäte RAM či internú pamäť s podporou rozšírenia pomocou pamäťových kariet microSD.

Snímač fotoaparátu dosiahne relatívne vysoké rozlíšenie, konkrétne 13 megapixlov. Samozrejmosťou aj v tomto prípade bude automatické zaostrovanie, LED blesk či podpora nahrávania videa v maximálnom rozlíšení 1 920 × 1 080 pixlov, čo je v skratke FullHD.

Konektivita zariadenia má zahŕňať bezdrôtové technológie Wi-Fi 802.11 b/g/n či Bluetooth s A2DP, na dlhšie vzdialenosti zas poslúži HSDPA spolu s HSUPA. Treba však dodať, že globálna verzia smartfónu nebude mať integrovaný LTE modul, narozdiel od japonskej verzie s označením Xperia GX.

Zatiaľ však nie je známa cena či dostupnosť zariadenia. Ak sa však bližšie pozrieme na vyššie uvedené parametre, chystaná novinka akoby tiež bola len akousi vylepšenou verziou smartfónu Xperia ion, ktorý sa čoskoro objaví aj na našom trhu. Téme sa venoval server GSMarena.com.

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.