HP pomáha spoločnosti T-Mobile ušetriť čas a peniaze

Riešenie HP a SAP skrátilo poskytovateľovi bezdrôtových služieb čas potrebný pre analýzu dát na menej než jeden deň.

Tento text je tlačovou správou, ktorá je publikovaná v plnom znení. Redakcia nenesie zodpovednosť za jej obsah.

Spoločnosť HP oznámila, že dodala riešenie HP AppSystem pre databázu SAP HANA a sprievodné služby spoločnosti T-Mobile USA, Inc., vďaka čomu sa podstatne skrátil čas, potrebný pre analýzu dát, súvisiacich s poskytovaním bezdrôtových služieb, z viac ako jedného týždňa na menej než jeden deň.

T-Mobile, poskytovateľ bezdrôtových služieb a súčasť materskej spoločnosti Deutsche Telekom AG, ponúka v Spojených štátoch viac ako 33 miliónom mobilných zákazníkov personalizované balíčky bezdrôtového pripojenia, ktoré vychádzajú zo štýlu používania ich smartfónov a s nimi súvisiacich dátových požiadaviek. Ide o cielenú komunikáciu so zákazníkmi ohľadne ponuky mobilných služieb, ktorých predchádzajúca verzia bola z hľadiska analýzy dát príliš zložitá a nedokázala tak včas sledovať všetky zmeny požiadaviek zákazníkov.

Spomenuté riešenie, založené na konvergovanej infraštruktúre HP v spolupráci so spoločnosťou SAP AG a uvedené do prevádzky behom len dvoch týždňov, zvýšilo schopnosť T-Mobilu robiť efektívne cielené marketingové kampane vďaka zmene v spôsobe ich poskytovania a možnosti rýchleho vyhodnocovania reakcie zákazníkov.

HP AppSystems pre SAP HANA predstavuje riešenie s predkonfigurovanými službami HP tak, aby dokázali pokryť premenlivé požiadavky širokého spektra databázových zákazníkov. Súčasťou riešenia sú okrem iného aj servery HP ProLiant, dátové úložiská HP Storage a sieťové prvky HP Networking. Spoločnosti HP a SAP zákazníkom spoločne ponúkajú cenovo dostupné dátové úložiská s vysokou kapacitou pre pokrytie všetkých kritických aplikácií, využívajúcich produkty SAP.

„T-Mobile potreboval akcelerovať časovanie a zacielenie jednotlivých marketingových kampaní, aby udržal rast z hľadiska počtu zákazníkov i hodnoty spoločnosti pre akcionárov,“ povedal Erez Yarkoni, IT riaditeľ T-Mobile USA. „Aby sme tieto ciele dokázali efektívne splniť, vybrali a implementovali sme do našej infraštruktúry riešenie SAP HANA, využívajúce konvergovanú infraštruktúru HP.”

Aby spoločnosť T-Mobile mohla implementovať a spustiť riešenie HP AppSystem pre SAP HANA jednoducho a rýchle, HP predkonfigurovalo hardvér a softvér už vo výrobe, asistovalo pri spustení riešenia a jeho integrácii do prostredia T-Mobilu a poskytlo následnú podporu. Pre integráciu nového riešenia do infraštruktúry T-Mobilu tak stačili len dva týždne.

„Spoločnosť T-Mobile chcela mať k dispozícii rýchlejší a lepší prehľad o zákazníckych informáciách zo svojich rôznych dátových systémov,“ povedal Paul Miller, viceprezident HP pre konvergované systémy. „V spolupráci so SAP-om sme rýchle dodali špičkové riešenie, ponúkajúce jednoduchú správu, vysoký výkon a kratšiu dobu návratnosti investícií.“

„Spoločne s HP sme pracovali na vývoji a implementácii unikátneho riešenia pre spoločnosť T-Mobile, ktoré ponúka špičkové služby pre sledovanie požiadaviek jednotlivých zákazníkov,“ povedal Steve Lucas, výkonný viceprezident a generálny riaditeľ pre globálne databázy a technológie v spoločnosti SAP. „Vďaka SAP HANA môže T-Mobile efektívnejšie sledovať úspech svojich marketingových kampaní.“

Mení sa spôsob akým klienti získavajú a využívajú dáta

Už viac ako 20 rokov spolupracujú spoločnosti HP a SAP na vývoji riešenia, ktoré umožní organizáciám zarábať vďaka rýchlej reakcii na meniace sa požiadavky ich zákazníkov. HP doteraz globálne realizovalo viac než 77 000 inštalácií aplikácií SAP a konvergovaná infraštruktúra HP je implementovaná  takmer v polovici z nich. HP je vedúcou spoločnosťou v poskytovaní služieb pre prostredie využívajúce SAP a podporuje 1,7 milióna používateľov vo viac než 50 krajinách sveta.

Ďalšie informácie o riešení HP AppSystem pre SAP HANA možno nájsť na webových stránkach HP.

O spoločnosti HP

HP vytvára nové príležitosti pre uplatnenie technológií, ktoré významne ovplyvňujú jednotlivcov, firmy, štátnu správu a celú spoločnosť. Portfólio najväčšej technologickej firmy sveta, ktoré zahŕňa špičkové produkty z oblasti tlačových riešení, osobnej výpočtovej techniky, softvéru , služieb a IT infraštruktúry, je starostlivo vyvíjané pre riešenie problémov zákazníkov. Viac informácií o spoločnosti HP (NYSE: HPQ) je k dispozícii na webe www.hp.sk.

(tlačová správa)

 

 

>
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke