Samsung predal v druhom štvrťroku cez 50 miliónov smartfónov

Samsung predal v druhom štvrťroku cez 50 miliónov smartfónov

Juhokórejský výrobca elektroniky a svetový líder vo výrobe smartfónov Samsung Electronics predal v druhom štvrťroku tohto roka 50,5 mil. smartfónov a zvýšil svoj náskok pred americkou konkurenčnou spoločnosťou Apple. Vyplýva to zo správy spoločnosti StrategyAnalytics. Podiel spoločnosti Samsung Electronics na celosvetovom trhu so smartfónmi dosiahol 34,6 %, kým podiel firmy Apple predstavoval 17,8 %.

Za druhý kvartál tohto roka predala americká spoločnosť 26 mil. prístrojov iPhone. Na treťom mieste sa nachádza spoločnosť Nokia, ktorá v sledovanom období predala 10,2 mil. smartfónov a jej trhový podiel dosiahol 7 %.

(SITA)

 

Diskusia / 18
>
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke