Gresso má luxusný mobil s parametrami z roku 2005 za 1 700 dolárov

Gresso má luxusný mobil s parametrami z roku 2005 za 1 700 dolárov

Obr

Nový luxusný mobilný telefón z produkcie prémiovej značky Gresso vám vyrazí dych svojou cenovkou 1 700 amerických dolárov. Jeho výbava a technické špecifikácie ale zaspali dobu.

Gresso Cruiser Air Black ponúka maličký dvojpalcový displej so slabým rozlíšením 240 x 320 pixelov, pričom zobrazí len 16 miliónov farieb. Vo výbave nájdete taktiež 2 Mpx fotoaparát a internú kapacitu 30 MB. Vnútornú pamäť je možné rozšíriť pomocou pamäťových kariet microSD, limitom je však maximálna veľkosť 2 GB.

Novinka beží na platforme Series 40, teda uzavretom operačnom systéme. Inými slovami, Cruiser Air Black nie je smartfón. Na internet sa telefón pritom pripojí len prostredníctvom pomalého GPRS a EDGE pripojenia. Nezdá sa vám, ako keby sme boli späť v roku 2005?

Čo teda stojí na novinke 1 700 dolárov? Gresso Cruiser Air Black je vyrobený z jedného kusu hliníka. Podľa výrobcu je odolný, ale zároveň ľahký. Samotný kov je pritom ručne leštený. Taktiež ručne leštené kovové tlačidlá sú obklopené sklom temperovaným na 800 °C kvôli lepšej trvanlivosti.

Cruiser Air Black je v prvom rade šperk a až v tom druhom telefón. Boháči totiž väčšinou nepozerajú na výbavu, ale skôr na podobný prémiový kúsok elektroniky.

Diskusia / 20 Fotogaléria / 1
>
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke