Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Samsung má rekordný zisk. Najmä vďaka línii Galaxy

Samsung má rekordný zisk. Najmä vďaka línii Galaxy

Juhokórejský Samsung ohlásil za druhý štvrťrok 2012 rekordný čistý zisk 5,2 biliónov wonov, čo je necelých 3,7 miliardy eur. Pre výrobcu elektroniky to predstavuje medziročný nárast o 48 percent.

Tržby spoločnosti vzrástli o 21 percent na 47,6 biliónov wonov. Hoci výsledok mierne zaostáva za pôvodnými očakávaniami, akcie firmy aj napriek tomu na správu reagovali priaznivo a na a burze v Soule vykázali nárast o päť percent. Očakáva sa totiž, že Samsung bude svoj zisk aj naďalej dynamicky zvyšovať.

Za svoj nárast firma vďačí najmä dobrým predajom smartfónom a tabletom z línie Galaxy. Vďaka nim si totiž Samsung vedie oveľa lepšie, ako konkurencia.

Vlajkovou loďou spoločnosti je v súčasnosti smartfón Galaxy S III, ktorý s predajom 10 miliónov kusov od jeho uvedenia na trh splnil všetky očakávania výrobcu. Jeho svižný predaj firme dokázal prekonať útlm odbytu aj v iných segmentoch. Samsung predal v druhom štvrťroku tohto roka 50,5 mil. smartfónov a zvýšil svoj náskok pred firmou Apple. Podiel spoločnosti Samsung na celosvetovom trhu so smartfónmi dosiahol 34,6 %, kým podiel firmy Apple predstavoval 17,8 %. Vyplýva to z údajov StrategyAnalytics.

TIP: Samsung Galaxy S III príde v 64GB verzii v druhej polovici roka - Rýchly test Samsung Galaxy S III: Učebnicový high-end

Samsung zosadil z trónu najväčšieho výrobcu mobilných telefónov spoločnosť Nokia. Juhokórejský gigant je tak najväčším výrobcom mobilov, televízorov i pamäťových čipov.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.