Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nokia zatvorila poslednú továreň vo Fínsku

Nokia zatvorila poslednú továreň vo Fínsku

Kedysi svetová jednotka v mobilnom biznise, spoločnosť Nokia, zastavila v minulých dňoch svoju výrobnú linku v juhofínskom meste Salo. Zatvorením továrne príde do konca roka o prácu 780 ľudí z regiónu. Továreň v meste Salo bola zároveň poslednou veľkou fabrikou mobilných telefónov od popredných výrobcov v západnej a severnej Európe.

Zatvorenie továrne je súčasťou reštrukturalizácie podniku fínskeho producenta, ktorý do konca roka 2013 plánuje celosvetovo zrušiť 10 tisíc pracovných miest. Zrušené majú byť dokonca aj významné výskumné centrá v Burnaby (Kanada) a Ulme (Nemecko).

Celkový plánovaný počet zrušených miest od roku 2010 stúpol na viac ako 40 tisíc. Nokia taktiež uviedla, že do konca roka 2013 bude mať ďalšie reštrukturalizačné náklady v objeme zhruba 1 mld. eur.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.