Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nokia zatvorila poslednú továreň vo Fínsku

Nokia zatvorila poslednú továreň vo Fínsku

Kedysi svetová jednotka v mobilnom biznise, spoločnosť Nokia, zastavila v minulých dňoch svoju výrobnú linku v juhofínskom meste Salo. Zatvorením továrne príde do konca roka o prácu 780 ľudí z regiónu. Továreň v meste Salo bola zároveň poslednou veľkou fabrikou mobilných telefónov od popredných výrobcov v západnej a severnej Európe.

obr nokia salo obr nokia salo

Zatvorenie továrne je súčasťou reštrukturalizácie podniku fínskeho producenta, ktorý do konca roka 2013 plánuje celosvetovo zrušiť 10 tisíc pracovných miest. Zrušené majú byť dokonca aj významné výskumné centrá v Burnaby (Kanada) a Ulme (Nemecko).

Celkový plánovaný počet zrušených miest od roku 2010 stúpol na viac ako 40 tisíc. Nokia taktiež uviedla, že do konca roka 2013 bude mať ďalšie reštrukturalizačné náklady v objeme zhruba 1 mld. eur.

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.