Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vlastné zvonenia vo Windows Phone rýchlo a jednoducho

Nastaviť si obľúbenú skladbu ako vyzváňací tón na platforme Windows Phone nie je práve najľahšie. Poradíme, ako na to.

Tipy a triky

Tradičné systémové zvuky a zvonenia sa zvyknú časom opočúvať a zovšednieť. Práve vyzváňací tón, však môže spoľahlivo odlíšiť zvukový prejav zariadenia od kakofónie melódií, s ktorými prichádzame do kontaktu každý deň.

Nastaviť vlastné vyzváňanie na smartfónoch s operačným systémom Windows Phone vyžaduje v úvode trochu trpezlivosti. Nič ale nie je nemožné a v tomto prípade ani veľmi náročné. Skladbu si však musíte pripraviť.

Pomocou oficiálneho ovládacieho softvéru Zune je možné pridať novú vyzváňaciu melódiu veľmi jednoducho. Dôležité je aby však spĺňala nasledovné podmienky:

  • Formát MP3 alebo WMA
  • Čas trvania menej ako 40 sekúnd
  • Veľkosť pod 1 MB
  • Neprítomnosť digitálnej DRM ochrany

Ak nie je k dispozícií skladba podobných parametrov, je možné v špecializovanom programe na úpravu audio súborov, akým je napríklad populárne Audacity, upraviť akúkoľvek zvukovú nahrávku na požadovaný formát. Celý proces chce len trošku trpezlivosti a základné zručnosti spracovávania audio súborov.


Prostredie Audacity po importe skladby vo formáte MP3. Po vložení skladby stačí označiť vybraný úsek v dĺžke maximálne 40 sekúnd, ktorý chcete nastaviť ako zvonenie. Následne skladbu exportujte v požadovanom formáte

Cez Zune skladbu nahráte do mobilu

V prípade, že je skladba v požadovanom formáte pripravená, je na rade jednoduchý import do aplikácie Zune. Skladbu umiestnime do knižnice s hudbou či iným multimediálnym obsahom, ktorej obsah Zune indexuje alebo veľmi jednoducho pomocou drag & drop premiestnime do kolekcie priamo v programe.

Pred synchronizáciou s telefónom je nutné nastaviť žáner na ringtone, čo urobíte pomocou funkcie Edit v kontextovom menu, ktoré vyvoláme pravým kliknutím na súbor. Následne stačí synchronizovať telefón s programom. K samotnému nastaveniu vyzváňania sa dostaneme v systémových nastaveniach v podzložke Ringtones + sounds. V zozname vyberieme požadovanú skladbu a jednoduchým dotykom ju nastavíme ako štandardné zvonenie.


Riešenie pre Mac OS je podobné

Pre majiteľov počítačov od spoločnosti Apple s operačným systémom Mac OS X je postup veľmi podobný. Rozdielom je nastavenie žánru na hodnotu ringtone priamo v iTunes. Treba pripomenúť, že zvolená skladba musí aj v tomto prípade splniť podmienky ako formát, veľkosť čo dĺžka trvania.

Následne je možné skladbu pomocou oficiálneho softvéru Windows Phone Connector nahrať do zariadenia po pripojení telefónu k počítaču prostredníctvom USB. Priamo v telefóne je výber zvonenia identický ako v predchádzajúcom prípade.

Ide to aj cez MMS

Zvonenie je možné dostať do telefónu aj prostredníctvom multimediánej správy. Priamo v samotnej správe zvolíme možnosť Get media content now. Po  dokončení sťahovania do pamäte zariadenia vyvoláme dlhým dotykom názvu súboru kontextové menu a zvolíme možnosť Save as ringtone. Následne dostaneme možnosť súbor premenovať a po zvolení vhodného názvu pokračujeme dotykom na OK. Uložené zvonenie nájdete opäť medzi vyzváňacími tónmi v systémových nastaveniach.

Poslúžia aj aplikácie

Na Marketplace je k dispozícii hneď niekoľko zaujímavých aplikácií, ktoré uľahčia výber a nastavenie vlastného vyzváňacieho tónu. Viaceré výborné aplikácie sú navyše dostupné zadarmo.

Nám sa osvedčila najmä aplikácia s výstižným názvom Free Ringtones. Prostredníctvom spomínanej aplikácie je možné prehliadať obrovskú databázu vyzváňacích tónov úplne zadarmo. Pred samotným stiahnutím je možné vypočuť si skladbu on-line a prípade, že sa zapáči, ju jedným dotykom uložiť do pamäte zariadenia.

Výhodou využitia špecializovanej aplikácie je, že už viac nie je nutné skladbu ďalej upravovať. Všetky ponúkané melódie sú prispôsobené podporovanému formátu. Stiahnuté zvonenie môžeme veľmi jednoducho, priamo z prostredia aplikácie, nastaviť ako zvonenie. V ponuke vyzváňacích tónov nájdeme nepreberné množstvo komerčných či menej známych hitov, z ktorých si nie je problém vybrať skladbu blízku nášmu vkusu.

Podarenou aplikáciou je aj Ringtone Factory. Na rozdiel od od Free Ringtones ponúka aj širšie možnosti nastavení samotného zvonenia. Pri nájdení vhodnej skladby dostaneme na výber možnosť stiahnuť prvých 30 sekúnd danej skladby, ktorú jednoducho z prostredia aplikácie nastavíme ako zvonenie alebo možnosť Custom, kde si presne zvolíme, ktorá pasáž skladby bude vyzváňacím tónom. Maximálna dĺžka takto pripraveného tónu je však 30 sekúnd.

Zložitejšie, no nie nemožné

Nastavenie vlastného vyzváňacieho tónu nie je na platforme Windows Phone používateľsky najkomfortnejšie. Avšak ani tento personalizačný prvok nie je pri minimálnej snahe nemožný. Najmä dostupné aplikácie ponúkajú nevídaný používateľský komfort a sú navyše dostupné úplne zadarmo vrátane ponúkaných melódií.

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.