Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
http://www.zive.sk/top-produkt-2014

OSN chce ukončiť patentové vojny. Prednosť majú dostať inovácie

OSN chce ukončiť patentové vojny. Prednosť majú dostať inovácie

Organizácia spojených národov pod hlavičkou jej Medzinárodnej telekomunikačnej únie ITU zvoláva k okrúhlemu stolu výrobcov mobilov a vládnych úradníkov.

Dotknuté strany sa zídu 10. októbra na „neutrálnej pôde“ v švajčiarskej Ženeve, kde by mali prerokovať možnosti zabránenia rozmáhania patentových sporov.

ITU uvádza, že je potrebné riešiť duševné vlastníctvo, pretože v súčasnej situácii dochádza k brzdeniu inovácií a vývoja. Vzájomné žaloby totiž často slúžia na zabránenie predaja konkurenčných produktov.

Pripomeňme, že USA sa momentálne odohráva jedna z kľúčových patentových bitiek medzi firmou Apple a spoločnosťou Samsung. Iniciatíva OSN by tak mohla priniesť nový pohľad na riešenie podobných sporov. Z patentov a licencií sa totiž často stávajú taktické zbrane, ktoré majú paralyzovať konkurenciu.

Vyberáme pod stromček  
Diskusia / 104 Fotogaléria / 1
>
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.