Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

OSN chce ukončiť patentové vojny. Prednosť majú dostať inovácie

OSN chce ukončiť patentové vojny. Prednosť majú dostať inovácie

Organizácia spojených národov pod hlavičkou jej Medzinárodnej telekomunikačnej únie ITU zvoláva k okrúhlemu stolu výrobcov mobilov a vládnych úradníkov.

Dotknuté strany sa zídu 10. októbra na „neutrálnej pôde“ v švajčiarskej Ženeve, kde by mali prerokovať možnosti zabránenia rozmáhania patentových sporov.

ITU uvádza, že je potrebné riešiť duševné vlastníctvo, pretože v súčasnej situácii dochádza k brzdeniu inovácií a vývoja. Vzájomné žaloby totiž často slúžia na zabránenie predaja konkurenčných produktov.

Pripomeňme, že USA sa momentálne odohráva jedna z kľúčových patentových bitiek medzi firmou Apple a spoločnosťou Samsung. Iniciatíva OSN by tak mohla priniesť nový pohľad na riešenie podobných sporov. Z patentov a licencií sa totiž často stávajú taktické zbrane, ktoré majú paralyzovať konkurenciu.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.