Samsung kopíroval iPhone cielene. Apple má dôkaz (+ interný dokument)

Samsung kopíroval iPhone cielene. Apple má dôkaz (+ interný dokument)

Práve prebiehajúca právna bitka medzi firmou Apple a spoločnosťou Samsung naberá nový spád. Apple na súde v Kalifornii predložil interný dokument Samsungu, ktorý je podľa neho dôkazom, že kórejský producent kultový iPhone kopíroval cielene.

Obr

Obr

 

Samotný interný materiál, ktorý si môžete prehliadnuť v podobe PDF nižšie, má 132 strán a dopodrobna porovnáva prvú generáciu iPhonu s (v tom čase) práve vznikajúcim smartfónom Galaxy S.

V dokumente nájdete detailné tabuľky, popisy i odporúčania, ako by sa Samsung Galaxy S mohol ešte viac priblížiť smartfónu od Apple a taktiež doporučenia, aby sa grafika nepodobala až príliš. Kórejci sa na súde bránia tým, že každý výrobca nevyhnutne potrebuje mať prehľad o svojej konkurencii a že svoje produkty musí porovnávať.

Spor v Kalifornii sa ťahá už od konca minulého roka. Kľúčová právna bitka je považovaná za najsledovanejší spomedzi všetkých súdnych sporov, ktoré medzi sebou Apple a Samsung vedú v tucte krajín po celom svete. Verdikt súdneho pojednávania v San José totiž bude určujúci pre najlukratívnejší americký trh. 

44

Diskusia / 122 Fotogaléria / 2
>
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke