Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Samsung kopíroval iPhone cielene. Apple má dôkaz (+ interný dokument)

Samsung kopíroval iPhone cielene. Apple má dôkaz (+ interný dokument)

Práve prebiehajúca právna bitka medzi firmou Apple a spoločnosťou Samsung naberá nový spád. Apple na súde v Kalifornii predložil interný dokument Samsungu, ktorý je podľa neho dôkazom, že kórejský producent kultový iPhone kopíroval cielene.

 

Samotný interný materiál, ktorý si môžete prehliadnuť v podobe PDF nižšie, má 132 strán a dopodrobna porovnáva prvú generáciu iPhonu s (v tom čase) práve vznikajúcim smartfónom Galaxy S.

V dokumente nájdete detailné tabuľky, popisy i odporúčania, ako by sa Samsung Galaxy S mohol ešte viac priblížiť smartfónu od Apple a taktiež doporučenia, aby sa grafika nepodobala až príliš. Kórejci sa na súde bránia tým, že každý výrobca nevyhnutne potrebuje mať prehľad o svojej konkurencii a že svoje produkty musí porovnávať.

Spor v Kalifornii sa ťahá už od konca minulého roka. Kľúčová právna bitka je považovaná za najsledovanejší spomedzi všetkých súdnych sporov, ktoré medzi sebou Apple a Samsung vedú v tucte krajín po celom svete. Verdikt súdneho pojednávania v San José totiž bude určujúci pre najlukratívnejší americký trh. 

44

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.