Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Investori strácajú dôveru v HTC, akcie firmy vytrvalo klesajú

Investori strácajú dôveru v HTC, akcie firmy vytrvalo klesajú

Investori v posledných dňoch hromadne opúšťajú taiwanského producenta smartfónu HTC, ktorého akcie tak vytrvalo klesajú a za posledný rok už stratili 70 percent hodnoty. Dôvodom sú obavy, že pre HTC nebude na trhu miesto. Silné pozície tam totiž má americká spoločnosť Apple a juhokórejský Samsung.

Firma HTC mala pritom pred konkurenciou náskok, keďže smartfóny s operačným systémom Android od spoločnosti Google začala vyrábať skôr. HTC ale na konkurenciu aj napriek tomu nestačí. Svedčia o tom aj zverejnené informácie, že tržby HTC za júl medziročne klesli o 45 percent. Priaznivý nie je ani výhľad do budúcnosti.

„Objavujú sa názory, že HTC by mohla už tohtoročnom štvrtom kvartáli vykázať stratu,“ poznamenal šéf investičnej spoločnosti Asset Management Michael On, ktorého citovala spoločnosť Reuters. „Ich budúcnosť nevyzerá dobre, Samsungu konkurovať nemôžu,“ dodal.

Akcie HTC sa na burze v meste Taipei dnes prepadli o ďalších 1,9 percenta na 236 taiwanských dolárov. Ocitli sa tak najnižšie za štyri roky. Analytici ale upozorňujú, že keď boli akcie HTC na takto nízkej úrovni, firma aspoň hospodárila so ziskom.

HTC je piatym najväčším výrobcom smartfónov na svete a kedysi patrila medzi firmy, ktoré si kvôli vyhliadkam na rýchly rast obľúbili investori.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.